türkiye yatırım değerlendirmesi

türkiye yatırım değerlendirmesi

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı İbrahim Çağlar, "Türkiye artık aralarında Moody's'in de yer aldığı üçlü not çetesinin çıkar oyunlarıyla yatırımcıların gözünde gelgitler yaşayan bir ülke değil." değerlendirmesinde bulundu.

Türkiye yatırım önceliklerini belirledi!

Türkiye'nin kamu kaynaklarının önümüzdeki 3 yıllık dönemde kullanılacağı öncelikli sektör ve projeler belli oldu.

Yeşil GYO'dan İstanbul Tower 205 projesinin satışı hakkında açıklama!

Yeşil Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, bugün duyurduğu İstanbul Tower 205 projesinin satışı ile ilgili henüz sözleşme imzalanmadığını açıkladı. Firma, ayrıca projenin ICBC Yatırım Türkiye Yatırım A.Ş.'ye satışı ile görüşüldüğünü de belirtti...

ICBC, İstanbul Tower 205 projesini satın aldı!

Yeşil Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nın yüzde 25 oranında iştirak etmiş olduğu Zincir Yapı'nın gerçekleştirdiği Zincirlikuyu Büyükdere Caddesi'ndeki İstanbul Tower 205 projesi ICBC Yatırım Türkiye Yatırım A.Ş.'ye 594 milyon dolara satıldı. Satış sözleşmesi henüz imzalanmadı...

Türkiye ''yatırım yapılabilir'' notunu nasıl yükseltir?

Türkiye’nin yeniden ‘yatırım yapılabilir’ notuna kavuşması hızlı çalışma içinde olması gerekiyor. Piyasalar yeni sisteme alışmaya çalışırken, yabancı yatırımcıların ilgisini çekmemiz gerekiyor.

Nihat Zeybekci: Libya ile müteahhit sorununu çözeceğiz!

Libya-Türkiye Yatırım ve Kalkınma Konferansı'nda konuşma yapan Nihat Zeybekci, müteahhitlik firmaları ile işveren kuruluşların bir an önce görüştürülmesi gerektiğini söyledi...

Mehmet Ergün Turan: Türkiye yatırım cazibesini koruyor!

TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, Türkiye'nin yaşanan sıkıntılara rağmen yatırım cazibesini koruduğunu belirterek, "Devletimiz, yabancı yatırımcıya yönelik, Türkiye'nin, İstanbul'un yarıştığı dünya metropollerine göre mevzuattan vergi düzenlemelerine kadar büyük kolaylıklar sunuyor" diye konuştu.

Türkiye yatırım için çok elverişli!

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, "Şu anda Türkiye yatırım ortamı için gayet elverişli. 2019'a kadar bir seçim yok." dedi.

Bülent Tüfenkci: Türkiye'de yatırım yapma zamanı!

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, ekonomideki büyümeden bahsetti. Tüfenkci,"Türkiye, yatırım yapılabilir olma noktasında en avantajlı zamanını yaşıyor" açıklamasında bulundu.

Almanya, Türkiye'de gayrimenkul yatırımından vazgeçmedi!

Başbakanlık Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Başkanı Arda Ermut, Türkiye ve Almanya arasındaki sorunu yatırımsal açıdan değerlendirdi.

Türkiye yatırım için güvenli ekonomi!

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Bülent Gedikli, ekonomi gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Gedikli, “Türkiye yatırım için güvenli ve verimli bir ekonomi” şeklinde konuştu.

Türkiye, yatırım yapılabilir ilk 3 ülke arasında!

Sabah Gazetesi köşe yazarı olan Okan Müderrisoğlu bugünkü yazısında, Türkiye'nin ekonomisi ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. İşte o haber...

Türkiye Varlık Fonu finansman maliyetlerini düşürecek!

Başbakanlık Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Başkanı Arda Ermut, Türkiye'nin nakit fazlası veren bir ülke olmadığı için bu tip bir devlet fonu aracılığıyla yatırımcılara komple bir imkan sağlayamadığını söyledi.

Aziz Torun: Türkiye yatırım için cazip bir ülke!

Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği "Expo Turkey by Qatar"da, Türkiye gayrimenkul sektörünü tanıtacak. GYODER Başkanı Aziz Torun "Asıl amacımız Türkiye'nin istikrarlı, güvenilir ve yatırım için cazip bir ülke olduğunu anlatmaktır" dedi.

türkiye yatırım değerlendirmesi

türkiye yatırım değerlendirmesi türkiye yatırım değerlendirmesi

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı İbrahim Çağlar, uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's'in Türkiye'ye ilişkin kararına yönelik yaptığı yazılı açıklamada, "Türkiye artık aralarında Moody's'in de yer aldığı üçlü not çetesinin çıkar oyunlarıyla yatırımcıların gözünde gelgitler yaşayan bir ülke değil. Türkiye, yatırımcıya notun ötesinde bir yatırım potansiyeli sunuyor. Bu nedenle Moody's'in aldığı kararın yatırımcı üzerinde kalıcı bir etkisi olacağını düşünmüyorum." ifadelerini kullandı.


Türkiye dik durdukça "not silahı"nın kullanıldığını belirten Çağlar, Moody's ile çıkar ortağı olduğu banka ve şirketlerin çevirdikleri dolapları dünyanın bildiğini kaydetti.


Çağlar, iki gün önce "Türkiye ekonomisinin 15 Temmuz darbe girişiminden sonra yaşadığı şok büyük ölçüde kayboldu" diyen Moody's'in iki gün sonra not düşürdüğüne işaret ederek, "Türkiye'nin krediye değer olup olmadığını bu Moody's mi ölçecek?” değerlendirmesinde bulundu.


- ASKON Genel Başkanı Koca...