Türkiyede imar hukuku

Türkiyede imar hukuku

Balçova Arsa Mağdurları Avukatı Mustafa Kemal Turan 40 yıldır İzmir'de yapılan imar hukuksuzlukları ile savaştıklarını söyledi. Turan, "Seçimlerden önce bütün adaylar gelirler, sorunumuzu dinlerler, tapu sorununun ortadan kaldırılacağını söylerler'' dedi.

İmar planı değişikliklerinde değer artışı bakanlık ve belediyelere ödenecek!

Gayrimenkul Hukuku Derneği Başkanı Avukat Ali Güvenç Kiraz, bugünkü yazısında ''İmar planı değişikliklerinde ortaya çıkacak değer artışı artık bakanlık ve belediyelere ödenecek'' konulu yazısını kaleme aldı. 

İmar barışı ödemeleri için son 3 hafta!

İmar barışına başvuranların Yapı Kayıt Belgesi bedelini yatırma süresi 31 Aralık'ta sona erecek. Gayrimenkul Hukuku Enstitüsü Başkanı Yüksel, "İmar barışında son ödeme tarihi 31 Aralık. Bu süreyi geçirenlerin belgesi iptal edilebilir" dedi...

İmar barışı ile cezalar kalkacak, davalar düşecek!

Doğan Hukuk Bürosu İmar Hukuku Avukatı Av. Orhan Doğan, İmar barışı hakkında tüm merak edilenleri anlattı...

İmar barışından yararlanan binalara güçlendirme hakkı verilmeli!

Gayrimenkul Hukuku Enstitüsü Başkanı Avukat Yüksel yaptığı açıklamada "İmar barışı uygulaması kapsamında Yapı Kayıt Belgesi verilen binalar veya konutlar için yenileme ya da güçlendirme imkanı getirilmedi" dedi.

Yargıtay imar barışı düzenlemesi ile ilgili ilk kararlarını oluşturdu!

Gayrimenkul Hukuku Derneği Başkanı Avukat Ali Güvenç Kiraz, yargıtayın imar barışı düzenlemesi ile ilgili ilk kararlarını kaleme aldı...

İmar barışında bir aydan kısa süre kaldı!

Gayrimenkul Hukuku Enstitüsü Başkanı Avukat Yüksel, "İmar barışına başvuru süresinin dolmasına bir aydan kısa süre kaldı. Başvurular aralık sonu doluyor" dedi..

İmar barışında yanlış metrekare hesabına dikkat!

Gayrimenkul Hukuku Enstitüsü Başkanı Avukat Ali Yüksel, İmar Barışı başvurularında binanın kat sayısı ve metrekaresinin hatalı ölçüldüğünü söyleyerek, başvuruların iptal olmaması için dikkat edilmesi gerektiği konusunda uyardı.

İmar affı yönetmeliği!

Gayrimenkul Hukuku Derneği Başkanı Ali Güvenç, kamuoyunda imar barışı olarak bilinen Yapı Kayıt Belgesi verilmesi konusunu kaleme aldı.

İmar barışına 10 milyon başvuru bekleniyor!

Gayrimenkul Hukuku Enstitüsü Başkanı Yüksel, "İmar barışı için 8-10 milyon başvuru olacağını düşünüyoruz" dedi...

İstanbul imar yönetmeliği yürürlüğe girdi!

Gayrimenkul Hukuku Derneği Başkanı Avukat Ali Güvenç Kiraz, yürürlüğe giren İstanbul imar yönetmeli hakkında yazı kaleme aldı.

Yeni imar yönetmeliği ile zorunlu tevhid bekleyenlere önemli haber!

Gayrimenkul Hukuku Derneği Başkanı Ali Güvenç Kiraz, yeni imar yönetmeliği ile zorunlu tevhid bekleyenlere çok önemli açıklamada bulundu. 

Planlı Alanlar Tip İmar Yönetmeliği değişti!

Gayrimenkul Hukuku Derneği Başkanı Avukat Ali Güvenç Kiraz Planlı Alanlar Tip İmar Yönetmeliği konuyla ilgili yazı hazırladı. İşte o yazı..

Çeşme'de imar hukuku ve kentsel dönüşüm sempozyumu düzenlendi!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Türkiye Adalet Akademisi, Türkiye Belediyeler Birliği ve Ankara Üniversitesi tarafından Çeşme'de imar hukuku ve kentsel dönüşüm sempozyumu düzenlendi.

Türkiyede imar hukuku

Türkiyede imar hukuku Türkiyede imar hukuku

Mustafa Kemal Turan, ''Seçimleri kazandıkları zaman ise 1 milyon metrekarelik alanı nasıl ranta çevireceklerini planlarlar. Rant tatlı gelir. 4 bin kişinin 3 bini tapu tapu alırken bin kişinin tapusunun alamaması nasıl bir adalettir" dedi.


Mustafa Kemal Turan, Balçova'da hala arsalarının tapusunu alamayan bin kişinin olduğunu söyledi. 

Sorunun çözülmesi için yapılan plan değişikliklerinin kabul edilemez olduğunu belirten Turan, "Kanunlara uyan kişiler enayi yerine konulmaya çalışılıyor, cezalandırılıyor. Kaçak yapılaşma yapanlar ise ödüllendiriliyor" şeklinde konuştu. 

• Balçova'daki arsa sorunu uzun yıllardır gündemde olan bir konu. İlk başladığı günden bu yana bize neler yaşadığınızı anlatır mısınız? 

Bizim davamız Türkiye'nin her bölgesinde karşılaşma ihtimaliniz olan bir dava. 10 yıldır her ayın ilk Cumartesi mağdurlarla toplanıyor ve durumu istişare ediyoruz. 

Balçova Otobanı'nın Balçova girişinden başlayarak Limontepe'ye kadar uzanan, içerisinde hiçbir...