06 / 12 / 2023

üfe

üfe

Almanya'da Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE), yüksek enerji fiyatlarının etkisi ile birlikte geçtiğimiz ay 2021 senesinin aynı zaman dilimine göre de yüzde 45,8 artış göstererek rekor seviyede kalmaya devam etti. İşte detaylar…

Tarımda büyük alarm. TÜİK açıkladı krize geri sayım başladı

Türkiye İstatistik Kurumu, Nisan ayı Tarımda Üretici Fiyat Endeksini açıkladı. TÜİK’in verilerine göre Tarım ÜFE geçtiğimiz yılın aynı ayına göre yüzde 118,5 artış gösterdi. Tarımda girdi maliyetlerinin artması çiftçileri zor duruma sokarken milyonlarca hektar tarım arazisi ise boş kaldı.

Sweet Lıfe Development İnşaat Turizm Sanayi Limited Şirketi kuruldu!

Sweet Lıfe Development İnşaat Turizm Sanayi Limited Şirketi Nahed Algarousha tarafından 100 bin TL sermaye ile bugün kuruldu.

TEFE TÜFE oranları Nisan 2017!

Türkiye İstatistik Kurumu tarafından her ay açıklanan TEFE TÜFE oranları kira artış hesaplamalarında kullanılıyor. İşte TEFE TÜFE oranları Nisan 2017..

TÜFE oranları Nisan 2017!

TÜFE, oranları kira artış hesaplamalarında kullanılıyor. Bu oranlar hanehalklarının tüketimine yönelik mal ve hizmet fiyatlarının zaman içindeki değişimini ölçüyor. İşte TÜFE oranları Nisan 2017..

ÜFE oranları Nisan 2017!

Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksi verileri, her ay TÜİK tarafından açıklanıyor. Bu oranlar kira artış hesaplamalarında kullanılıyor. İşte ÜFE oranları Nisan 2017..

Tefe Tüfe oranları 2017!

Konut ve işyeri kiralamalarında sözleşmesi yenilenen kiracılara Tefe Tüfe oranlarına göre zam yapılıyor. İşte Tefe Tüfe oranları 2017..

Livalıfe İnşaat Yapı Anonim Şirketi kuruldu!

Livalıfe İnşaat Yapı Anonim Şirketi 50 bin TL sermaye ile bugün Ozan Aydoğan imzasıyla kuruldu.

Küfe İnşaat Taahhüt Limited Şirketi kuruldu!

Küfe İnşaat Taahhüt Limited Şirketi iş konusu 200 bin TL sermaye ile bugün Bekir Şahin, Hamdi Yaşar ve Ali Altaş imzasıyla kuruldu.

İzmit Belediyesi'nden kiralık büfe ve çay bahçesi!

İzmit Belediyesi, Topçular Mahallesi’nde bulunan büfe ve çay ocağını ihaleyle kiraya verecek. İhaleyle ilgilenenlerin 13 Aralık Salı günü saat 16.00’ya kadar Emlak İstimlak Müdürlüğü’ne başvurmaları gerektiği bildirildi.

ABD'de TÜFE ekimde yüzde 0,4 arttı!

ABD'de Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE), ekimde aylık yüzde 0,4 ve yıllık yüzde 1,6 artarak beklentileri karşıladı.

Cıty Lıfe Travel Turizm Limited Şirketi kuruldu!

Cıty Lıfe Travel Turizm Limited Şirketi bugün Ghulam Abass tarafından 600 bin TL sermaye bedeli ile Zeytinburnu'nda kuruldu.

ÜFE oranları Ekim 2016!

ÜFE Borçlar Kanunu gereğince kira artış hesaplamalarında kullanılıyor. ÜFE oranlarından on iki aylık ortalamalar baz alınarak zam yapılıyor. İşte ÜFE oranları Ekim 2016!

TÜFE oranları Eylül 2016!

TÜFE oranları işyeri kira artış hesaplamalarında kullanılabiliyor. Kira artış hesaplamasında on iki aylık ortalamalar baz alınıyor. İşte TÜFE oranları Eylül 2016..

ÜFE oranları Eylül 2016!

TÜİK tarafından her ay açıklanan ÜFE oranları, kira artış hesaplamalarında kullanılıyor. İşte 5 Eylül'de açıklanan ÜFE oranları Eylül 2016..

üfe Haberi

üfe

Almanya Federal İstatistik Ofisi (Destatis), eylül ayı ile ilgili olarak sanayi ÜFE verilerini duyurdu.

Bu açıklamalara göre; Almanya'da ÜFE, geçtiğimiz ay ağustos ayına kıyas ile birlikte yüzde 2,3, Eylül 2021 yılına göre de yüzde 45,8 şeklinde yükseliş gösterdi. Piyasalarda beklenti ÜFE'nin eylül ayında yüzde 44,7 artması tarafındaydı.

Ağustos ayı ve eylül aylarındaki yükseliş, verilerin tutulmaya başlamış olduğu 1949 yılından bu güne fiyatlardaki en güçlü senelik artış olurken, bunun temel sebebinin enerji fiyatlarındaki yüksek değişiklikler olduğu ifade edildi.

Sanayi ürünlerinde üretici enflasyonunda yer alan rekor serinin eylül ayında da devam etmesi dikkati çekti.

Sanayi ÜFE senelik bazda temmuz ahında yüzde 37,2, ağustos ayında da 45,8 artış şeklinde kayıtlara geçmişti.

Destatis açıklamasına göre de 2022 Eylül ayında enerji fiyatları, geçtiğimiz senenin aynı zaman dilimine göre ortalama...