uluslararası kooperatif birliği

uluslararası kooperatif birliği

Türkiye Kent Kooperatifleri Merkez Birliği (Türkkent) Genel Başkanı Mehmet Aksoy'un, Uluslararası Kooperatifler Birliği Konut Organizasyonu yönetim kurulu üyeliğine seçildiği bildirildi.

Ekrem İmamoğlu: Japonya ile deprem konusunda iş birliği yapıyoruz!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu yaptığı açıklamada “Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı’ ile ortaklaşa İstanbul’da Deprem Risk Analiz çalışmalarımızı hep beraber sürdürüyoruz.” dedi.

Türkiye Müteahhitler Birliği’nin 15 Temmuz çağrısına yanıt!

15 Temmuz’daki darbe girişiminin ardından, hemen harekete geçen ve üye olduğu uluslararası kuruluşlar ve yabancı misyon temsilciliklerine mektup gönderen ve destek çağrısında bulunan Türkiye Müteahhitler Birliği’ne en üst düzeyde cevap geldi.

Emir Adıgüzel, Dünya Çimento Birliği’ni kurdu!

HeidelbergCement Group’un uluslararası ticaret şirketi HC Trading’in CEO’su Emir Adıgüzel, Dünya Çimento Birliği’ni (The World Cement Association) oluşturdu.

Trans-Hazar ulaştırma güzergahı birliği anlaşması imzalandı!

Kazakistan, Azerbaycan ve Gürcistan demir yolu şirketleri, Trans-Hazar uluslararası ulaştırma güzergahı birliği oluşturulmasıyla ilgili anlaşmayı imzaladı.

Batı Koop, Onur İnşaat ve CNT İnşaat'tan işbirliği protokolü!

Kooperatifçilik alanında İzmir'de lider olan Batı Koop, Onur İnşaat ve CNT İnşaat işbirliği ile dar ve orta gelirli aileleri ev sahibi yapmak için bir protokole imza attı.

İZSU doğal afetlere karşı Japonlarla işbirliği yapacak!

İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, kentin kanal sistemini doğal afetlere karşı güçlendirmek için Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı (JICA) ve Sendai Belediyesi ile birlikte çalışacak.

Global Menkul Değerler ve Mazaya Qatar'dan stratejik işbirliği!

Global Menkul Değerler ve Mazaya Qatar arasında; ulusal ve uluslararası arenada yatırımcılara sunulmak üzere gayrimenkul yatırım fonları oluşturmak amacıyla stratejik işbirliği anlaşması imzalandı.

LMG Global, Coldwell Banker ile işbirliği yaptı!

Türk gayrimenkul sektörünün yurt dışında söz sahibi olması adına çalışmalarını yürüten yıllık yatırım kongresi ve uluslararası gayrimenkul show’un (IPS) tek yetkili Türkiye ortağı LMG GLOBAL, COLDWELL BANKER’ in ofisini alarak işbirliği yaptı.

İstanbul Uluslararası İşbirliği ve Yatırım Zirvesi 30 Mayıs'ta!

İstanbul Uluslararası İşbirliği ve Yatırım Zirvesi, 30 Mayıs'ta İstanbul'da yapılacak. Uluslararası Diplomatlar Birliği ve Avrupa İşadamları Kulübü'nün birlikte düzenledikleri zirveye, Başbakanlık Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı destekliyor.

İstanbul Uluslararası İşbirliği ve Yatırım Zirvesi 30 Mayıs'ta!

Başbakanlık Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı'nın desteklediği "İstanbul Uluslararası İşbirliği ve Yatırım Zirvesi", 30 Mayıs'ta İstanbul'da gerçekleştirilecek..

Türkiye Müteahhitler Birliği uluslararası etkinliklere katılıyor!

Türkiye müteahhitlik sektörü, Türkiye Müteahhitler Birliği'nin öncülüğünde uluslararası arenadaki etkinliğini arttırmaya devam ediyor. Avrupa Uluslararası Müteahhitler Birliği'nin (EIC) son Genel Kurul toplantısı 16-17 Nisan 2015 tarihlerinde gerçekleşti

Türkiye Müteahhitler Birliği Türkiye-Vietnam iş formu düzenledi!

Türkiye Müteahhitler Birliği tarafından düzenlenen iş forumunda, Vietnam Ulaştırma Bakanı La Tang, “Türk müteahhitlerin uluslararası ölçekte ne kadar muhteşem bir başarı öyküsü yarattıklarını çok iyi biliyoruz. TMB’yi tebrik ediyoruz” dedi.

Çelik İhracatçıları Birliği’nin projesine 62 firma katılıyor!

Çelik İhracatçıları Birliği, Ekonomi Bakanlığının ‘Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi’ (URGE) projelerine bir yenisini daha ekliyor. Çelik sektöründe sürdürülebilir ihracat artışını hedefleyen birliğin, yeni projesine 62 firma katılıyor..

uluslararası kooperatif birliği Haberi

uluslararası kooperatif birliği

Türkkent'ten yapılan yazılı açıklamada, dünya genelinde 800 milyondan fazla bireysel üyeyi temsil eden 221 kooperatif üst kuruluşunun üye olduğu Uluslararası Kooperatifler Birliği'nin (International Co-operatives Alliance-ICA) genel kurul toplantısı için dünyanın çeşitli bölgelerinden 1000'i aşkın kooperatifçinin 14-19 Ekim 2007 tarihleri arasında Singapur'da buluştuğu belirtildi.

Birlik genel kurulunda yapılan seçimlerde, Türkkent Genel Başkanı Mehmet Aksoy'un, diğer ülkelerin temsilcilerinin aday göstermesiyle Uluslararası Konut Kooperatifleri Birliğinin yönetim kurulu üyeliğine seçildiği kaydedildi.

Açıklamada ayrıca, Norveç Konut Kooperatifleri Federasyonu'ndan Ralph Norbeng'in başkan yardımcılığına, İsveç Konut Kooperatifleri Birliğinden Gun-Britt Martensson, Avusturya Konut Kooperatifleri Birliğinden Prof. Dr. Herbert Ludl ve Çek Konut Kooperatifleri Birliğinden Vit Vanicek'in de yönetim kurulu üyeliklerine seçildiği...