29 / 05 / 2022

LMG Global, Coldwell Banker ile işbirliği yaptı!

LMG Global, Coldwell Banker ile işbirliği yaptı!

Türk gayrimenkul sektörünün yurt dışında söz sahibi olması adına çalışmalarını yürüten yıllık yatırım kongresi ve uluslararası gayrimenkul show’un (IPS) tek yetkili Türkiye ortağı LMG GLOBAL, COLDWELL BANKER’ in ofisini alarak işbirliği yaptı.Yapılan işbirliği çerçevesinde Arapların yoğun yaşadığı Esenyurt; Bahçeşehir ve Beylikdüzü’ndeki gayrimenkul ile ticari yatırımlar, LMG Global ve Coldwell Banker çatısı altında satılacak.

 

Dubai ve Körfez ülkeleri için ortaklık avantajlı...

Bu işbirliğinden oldukça memnuniyet duyduğunu ifade eden LMG Global DWC Ceo’su Gökhan İlgar “Her iki kuruma yaraşır bir imza attığımızı düşünüyorum. İmzaladığımız işbirliği ile Türkiye’de yabancı yatırımcılara yeni emlak projeleri geliştirme imkanı sunacağız. Arap ve Körfez sermayesinin 2016’da Türkiye’de çok güçlü yatırımlar yapmasını bekliyoruz. Türkiye pazarı Arap ve Körfez Sermayesi için cazibesini koruyor. Seçimden sonra daha umut veren Türkiye, yatırım tercihlerinde bir adım öne çıktı” dedi. İlgar” LMG Global olarak dünya gayrimenkul pazarının en cazip yatırım merkezlerinden biri olan Türkiye’nin kapılarını sadece Dubai'ye değil Körfez ülkelerine de sonuna kadar açıyoruz” şeklinde konuştu.

 

“2016 Hedefimiz 1 Milyar Dolar”

Amaçlarının sadece konut satmak olmadığını belirten LMG Global Ceo’su Gökhan İlgar “Arap ülkelerinin büyük yatırımcılarıyla hedefimiz Türkiye için döviz girdisi sağlamak ve 2016’ da 1 milyar dolar yatırımı Türkiye’ye getirmek” dedi. Coldwell Banker Türkiye Başkanı Dr. Gökhan Taş ise bu iş birliği sayesinde” Coldwell Banker ailesine katılan çok değerli LMG Global ile güçlü olduğumuz Arap yarımadasında daha da güçlenerek çok önemli başarılara imza atacağımıza inanıyoruz" dedi.Haber Ekonomist Dergisi'nde şu şekilde yer aldı;


Türk gayrimenkul sektörünün yurtdışında söz sahibi olması adına çalışmalar yürüten IPS'nin tek yetkili Türkiye ortağı LMG Global DWC, gayrimenkul danışmanlık şirketi Coldwell Banker'in ofisini alarak işbirliği yaptı. İşbirliğiyle, Esenyurt, Bahçeşehir ve Beylikdüzu ndeki gayrimenkul ile ticari yatırımlar, LMG Global ve Coldvvell Banker çatısı altında satılacak. Amaçlarının sadece konut satmak olmadığını belirten LMG Global CEO'su Gökhan İlgar, 20l6'da 1 milyar dolar yatırımı Türkiye'ye getirmek" dedi. 


Ekonomist