vesayet altındaki kişilerin gayrimenkulleri nasıl korunur

vesayet altındaki kişilerin gayrimenkulleri nasıl korunur

Posta Gazetesi köşe yazarı Tamer Heper, bugünkü köşesinde vesayet altında olan kişinin gayrimenkullerinin nasıl korunduğunu kaleme aldı. 

Ünlü isim altındaki fiyat sahtekarlığını açıkladı! Parayı hemen çekin diye uyardı

Altın fiyatları güçlenen dolar karşısında gerilemeye devam ediyor. Altının kilogram fiyatı, önceki kapanışa göre yüzde 0,2 azalışla 917 bin 500 liraya geriledi. Dünyaca ünlü milyarder ise altın fiyatlarındaki "sahterkarlığa" dikkat çekti.

Altın alacaklar dikkat! 5 Mart 2022 altın fiyatları!

Birikim ve yatırım yapmak isteyen kişilerin aklından sadece son dakika altın fiyatlarının ne kadar olduğu hakkında sorular geçiyor.İşte güncel gram, çeyrek, Cumhuriyet altını ve diğer tüm ayarlarda altın fiyatları...

Kredi puanı 1200'ün altında olanlar dikkat! Bankalardan sevindirecek haber geldi!

Kredi Puanı 1200 altında kalan vatandaşları sevindirecek haber geldi. Bazı bankalar bu kişilerin sicilini affedecek. Peki hangi bankalar sicil affında bulunacak? Detayları haberimizde...

Yastık altında ne kadar altın var? Bakan Nebati o rakamı resmen açıkladı!

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, "Paketle beraber yastık altındaki altını da sisteme sokmuş olacağız, ki 5 bin ton civarında bir altın olduğu tahmin ediliyor. Bunun belli bir miktarı, Merkez Bankasına destek olacak ve döviz ihtiyacını giderecek" diye konuştu.

TL mevduat ve katılma hesaplarına dönüşüm desteklerinden tüzel kişiler de faydalanabilecek!

TL mevduat ve katılma hesaplarına dönüşüm desteklerinden tüzel kişilerinde faydalanmasına imkan sunuldu. TCMB'nin tüzel kişilerin döviz ve altın varlıklarının TL mevduat ve katılma hesaplarına dönüşümünün desteklenmesi hakkındaki Tebliğleri bugünkü Resmi Gazete'de yayımlandı ve yürürlüğe alındı.

Vesayet altındaki kişinin gayrimenkulleri nasıl korunur?

Posta Gazetesi köşe yazarı Tamer Heper, bugünkü köşesinde vesayet altında olan kişinin gayrimenkullerinin nasıl korunduğunu kaleme aldı. 

Tasfiye edilen faizsiz konut şirketlerinden alacaklı kişilerin akıbeti TBMM'de!

2 Temmuz 2021 tarihinde TMSF tarafından tasfiye edilen şirketlerden alacaklı olan kişilerin akıbeti TBMM gündemine taşındı. Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman, konuya ilişkin soru önergesi sundu.

Yatırımcılar dikkat! Altın fiyatları bugün ne kadar?

Altın fiyatları haftanın ikinci işlem gününde ons altındaki yukarı yönlü hareketlilikle önemli bir konuma ulaştı. Ons altının uzun süre seviyelerde kalması altın fiyatlarını da olumlu yönde etkiledi...

Kripto para yatırımcıları altına yöneliyor!

Kripto para piyasalarında yaşanan gelişmeler birçok kişi tarafından heyecanla takip ediliyor. Uzmanlar, altındaki yükselişi kripto para yatırımcılarının da altına yönelmesine bağlıyor...

Bina inşaatlarındaki kazalardan yönetim sorumlu mudur?

Posta yazarı Tamer Heper, "Binamızın dış cephesini boyatmak istiyoruz. Bu işte çalışacak kişilerin sigorta primi veya bir kaza halinde sigorta ile ilgili meseleyi bizim yönetimimiz mi göğüsleyecek?" sorusunu cevapladı.

Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi!

Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi TBMM'ye sunuldu.

Kanal İstanbul güzergahındaki çiftçilerin tahliye edilmesi çalışmaları TBMM'de!

Kanal İstanbul Projesi alanındaki çiftçilerin tahliye edilmesi çalışmaları meclis gündemine taşındı. CHP'li Baltacı, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun ile Emlak Vergisi Kanununda Değişiklik!

Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun ile Emlâk Vergisi Kanununda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi TBMM'ye sunuldu.

vesayet altındaki kişilerin gayrimenkulleri nasıl korunur Haberi

vesayet altındaki kişilerin gayrimenkulleri nasıl korunur

Posta Gazetesi köşe yazarı Tamer Heper, bugünkü köşesinde vesayet altında olan kişinin gayrimenkullerinin nasıl korunduğu sorusunun yanıtını kaleme aldı. Tamer Heper'e bir okuyucusu "Biz beş kardeşiz. Kardeşlerimizden biri özürlü ve ben mahkemece vasi tayin olundum. Bakımını da ben üstlenmiş durumdayım. Bu arada da biz kardeşlere gayrimenkul miras kaldı. Şimdi ben vasi olarak, kısıtlı kardeşimin adına olan taşınmaz mallardaki hisselerini tapu dairesinden kendi tasarrufuma (alma, satma vs.) alabilir miyim? Hissesini adıma tescil ettirebilir miyim?" sorusunu yöneltti. 

Heper şu şekilde yanıt verdi...

***

Okuyucumun kardeşinin kısıtlı olması, adına mal edinemeyeceği anlamına gelmiyor. Evet kendisi tapu dairesine gidip, kendi imzası ile gayrimenkul alımı veya satımı yapamaz ama özellikle okuyucumun anlattığı olayda olduğu gibi miras kaldığında, onun hissesi adına tescil ettirilecektir. Vasinin kendi adına tescil ettirme...