yabancı konut satış istatistikleri

yabancı konut satış istatistikleri

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Daha önce 1 milyon dolar olan yabancıya mülk edinme yasasındaki bedeli, 250 bin dolara düşürdük. Bunun semeresini de eylül ayında net bir şekilde aldık. Geçen seneki eylül ayına oranla yüzde 151 artışla yaklaşık 5 bin 600 satış gerçekleştirdik" dedi..

Yabancıya konut satışı yüzde 29 arttı!

Bu yılın Ocak ve Şubat aylarında bir önceki yıla göre 3 bin 885 daha az konut satışı gerçekleşirken yabancıya konut satışı yüzde 29 arttı. Böylece yabancıya konut satışı son 5 yılın en yüksek seviyesini gördü...

Yabancı konut satış istatistikleri Temmuz 2017!

Temmuz ayında yapılan konut satışlara ait istatistikler TÜİK tarafından açıklandı. Peki, yabancılara Temmuz 2017'de ne kadar konut satıldı? İşte yabancı konut satış istatistikleri Temmuz 2017..

2016 Ağustos ayında yabancılara kaç konut satıldı?

TÜİK geçtiğimiz ay yapılan konut satışları ile ilgili istatistik verilerini açıkladı. Açıklanan verilere göre, Türkiye’de 2016 Ağustos ayında 114 bin 751 konut satıldı. Peki, 2016 Ağustos ayında yabancılara kaç konut satıldı?

2016 Şubat ayında yabancılara kaç konut satıldı?

Türkiye genelinde konut satışları 2016 Şubat ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 7 oranında artarak 101 bin 703 oldu. Peki, 2016 Şubat ayında yabancılara kaç konut satıldı?

2016 Ocak ayında yabancılara kaç konut satıldı?

Yabancılara 2015 yılı Aralık ayında 2 bin 283 konut satışı gerçekleşti. Yabancılara yapılan konut satışlarında, Aralık 2015’te ilk sırayı 977 konut satışı ile İstanbul aldı. Peki, 2016 Ocak ayında yabancılara kaç konut satıldı?

Kasım ayında yabancıya kaç konut satıldı?

Türkiye genelinde konut satışları 2015 Kasım ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 2,1 oranında artarak 106 bin 008 oldu. Peki, açıklanan verilere göre 2015 Kasım ayında yabancıya kaç konut satıldı?

Yabancılara 2015 yılı Ekim ayında kaç konut satıldı?

Yasal sınırlamalara uymak şartı ile yabancılar Türkiye'den ev sahibi olabiliyor. Bir ayda yabancılara yapılan satışların istatistikleri her ay TÜİK tarafından tespit ediliyor. Peki, yabancılara 2015 yılı Ekim ayında kaç konut satıldı?

2015 Eylül ayında yabancılara kaç konut satıldı?

Konut satış istatistikleri kapsamında yabancılara yapılan konut satışları ile ilgili bilgilere de yer veriliyor. Peki, 2015 Eylül ayında yabancılara kaç konut satıldı? Ülke uyruklarına göre en çok konut satışı hangi ülke vatandaşlarına yapıldı?

2015 Ağustos ayında yabancılara kaç konut satıldı?

Türkiye genelinde konut satışları 2015 Ağustos ayında bir önceki yılın aynı ayına göre %6,5 oranında artarak 112 463 oldu. Peki, 2015 Ağustos ayında yabancılara kaç konut satıldı?

2015 Temmuz ayında yabancılara kaç konut satıldı?

Konut satış istatistikleri TÜİK tarafından 2013 yılından itibaren il detayında aylık olarak yayımlanıyor. Bültende yabancı uyrukluya yapılan konut satış rakamları da yer alıyor. Peki, 2015 Temmuz ayında yabancılara kaç konut satıldı?

Türkiye genelinde 2014 yılında yabancılara kaç konut satıldı?

2014 yılı boyunca kaç konut satışının yapıldığı; satışların hangi şekilde gerçekleştiği; en çok hangi şehirde konut satışının yapıldığı TÜİK tarafından açıklandı. Peki, Türkiye genelinde 2014 yılında yabancılara kaç konut satıldı?

Kasım ayında yabancılara kaç konut satıldı?

Türkiye İstatistik Kurumu, her ay yapılan konut satışlarının istatistik sonuçlarını açıklıyor. Kasım ayı verilerine göre, Türkiye'de 2014 Kasım ayında 103 783 konut satıldı. Peki, Kasım ayında yabancılara kaç konut satıldı?

Haziran ayında yabancıya kaç konut satıldı?

Konut satış istatistikleri, TÜİK tarafından açıklanan veriler arasında yer alıyor. Bu veriler Türkiye'de kaç konut satıldığını ve konut satışlarının nasıl gerçekleştiğini söylüyor. Peki Haziran ayında yabancıya kaç konut satıldı?

Pandemide yabancıya konut satışında Türkiye ön plana çıktı!

Yabancıya gayrimenkul satış şirketi Nevita tarafından hazırlanan rapora göre, Türkiye, koronavirüs döneminde yabancı konut satışında Avrupa ülkelerine göre en az kayıp yaşayan ülkelerin başında geldi.

2018 yabancıya satışta önemli bir yıl olacak!

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Kurum, “2018’in yabancı konut satışları açısından önemli bir yıl olacağına inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

Fuzul Grup yerli ve yabancı konut satışında rekor bekliyor!

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Eylül 2017 Konut Satış İstatistiklerini açıkladı. Fuzul Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Eyüp Akbal konuyla ilgili olarak ‘Bu sene hem yerliye hem yabancıya konut satışında rekor kırarız’ dedi. 

Yerli ve yabancı konut satışı Eylül'de zirve yaptı!

TÜİK tarafından açıklanan konut satış istatistiklerine göre, 9 ayda 1 milyon satış sınırı geçildi. Eylül ayında yerli ve yabancılar adeta kapış kapış ev aldı. 

Yabancı konut satış istatistikleri Temmuz 2017!

Temmuz ayında yapılan konut satışlara ait istatistikler TÜİK tarafından açıklandı. Peki, yabancılara Temmuz 2017'de ne kadar konut satıldı? İşte yabancı konut satış istatistikleri Temmuz 2017..

İşte yabancıya KDV'siz konut satışında merak edilenler!

Ekonomist dergisi yazarı M. Fatih Köprü bu haftaki yazısında yabancıya KDV'siz konut satışında merak edilenleri kaleme aldı. İşte o yazı...

Yabancılar bu yıl İstanbul'dan 1.478 konut satın aldı!

2017 yılının ilk çeyreğinde yabancıların Türkiye'de satın aldığı toplam 4 bin 270 konutun 3'te1'i İstanbul'da bulunuyor. Yabancılar ilk çeyrekte İstanbul'dan bin 478 konut satın aldı.

Yabancıya konut satışı devlet politikası haline gelmeli!

DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, konut satışları ile ilgili açıklamalarda bulundu. YIlmaz, yabancıya konut satışı ve bu konuda yurtdışında yapılacak tanıtımların devlet politikası haline gelmesi gerektiğini belirtti.

Yabancıya konut satışı 10 milyar dolara ulaşacak!

İnşaat yatırımlarının yabancılarda artması için başlatılan Katma Değer Vergisi (KDV) düzenlemesi için geri sayım başladı. Düzenleme ile yabancıya konut satışın 10 milyar dolara ulaşması bekleniyor.

Yabancıya KDV'siz konut satışı başladı!

Yabancılara konut satışında KDV indirimi bugün itibariyle başladı. Konutların, bugünde itibaren tescil ettirilmeleri halinde KDV ödenmesi istenmeyecek...

Yabancıya konut satışında KDV indirimi olacak!

MERSİN Emlakçılar Odası Başkanı Yavuz Selim Madenli, bugün başlayacak olan yabancıya konut satışında KDV indiriminin olacağını dile getirdi.

Yabancılara KDV'siz konut satışı başladı mı?

Yabancıya konut ve işyeri alımlarında KDV muafiyeti geliyor. Bu uygulamadan gurbetçiler de yararlanabiliyor. Peki, yabancılara KDV'siz konut satışı başladı mı?

Yabancıya KDV'siz konut satışı başlıyor!

Yabancılara konut satışında KDV indirimi 1 Nisan'dan itibaren başlayacak. Yabancıya KDV'siz konut satışı sektörde canlılık yaratacak.

yabancı konut satış istatistikleri Haberi

yabancı konut satış istatistikleri

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Daha önce 1 milyon dolar olan yabancıya mülk edinme yasasındaki bedeli, 250 bin dolara düşürdük. Bunun semeresini de eylül ayında net bir şekilde aldık. Geçen seneki eylül ayına oranla yüzde 151 artışla yaklaşık 5 bin 600 satış gerçekleştirdik." dedi.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre Kurum, AK Parti Genel Merkezi'nde, "Dünya Şehircilik Günü" kapsamında düzenlenen AK Parti Çevre Şehir ve Kültür Başkanlığı Eğitim ve İstişare Toplantısı'ndaki konuşmasında, Hükümetin 100 günlük eylem planındaki 39 eylemden bakanlık olarak sorumlu olduklarını söyledi.

Kendisinin en çok önemsediği eylemin "Ülkenin mekansal strateji planı" olduğunu belirten Kurum, "Bunu bir örnekle anlatmak istiyorum. Hafta sonu Tekirdağ ve Çorlu'da ziyaretler yaptık. Orada 1950 ile başlayan çarpık sanayileşmeyle şu an toplam 12 organize sanayi...