Yalova yabancıya konut satışı

Yalova yabancıya konut satışı

Beyttürk Yalova'nın 2019 yılında 1696 adetle yabancıların en çok konut satın aldığı il olduğunu açıkladı. Beyttürk Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Uğurcan Barman, "Yalova'da konut alan her 100 yabancıdan 19'u bizi tercih etti" dedi...

Yalova'da emlakçılar iş yapamamaktan dertli!

Yabancıya konut satışında Türkiye'de ilk 5´te yer alan Yalova'da emlakçılar, konut satış hareketliliğin olmasına rağmen yabancıların yine yabancı emlakçılara satış yapmaktan dert yanıyor.

Yurt dışı teşkilatı yabancıya konut satışını artıracak! 

GİGDER Başkanı Faruk Akbal, Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın yurt dışı teşkilatının çalışmaları, yabancıya konut satışına pozitif katkı sağlayacak" dedi...

Ahmet Erkutoğlu: Yabancıya konut satışı yavaşlayabilir!

TUİK 2020 Şubat ayı konut satış verilerini değerlendiren AYİDER Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mimar Ahmet Erkutoğlu, ''Korona salgını nedeniyle önümüzdeki aylarda yabancıya konut satışında bir yavaşlama söz konusu olacak'' dedi.

Yabancı konut yatırımcısı Yalova'yı sevdi!

Beyttürk Yalova'nın 2019 yılında 1696 adetle yabancıların en çok konut satın aldığı il olduğunu açıkladı. Beyttürk Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Uğurcan Barman, "Yalova'da konut alan her 100 yabancıdan 19'u bizi tercih etti" dedi...

Cari açığın finansmanında yabancıya konut satışının payı artıyor!

Yabancıya konut satışlarında artış görülmesine rağmen Türkiye’ye yönelik doğrudan yabancı sermaye yatırımlarında son yıllarda belirgin bir azalma görülüyor. Peki bu durum cari açığın finansmanını nasıl etkiliyor?

Yabancıya konut satışında 50 milyarlık hedef!

2020 Ocak ayı konut satış verilerini değerlendiren AYİDER Başkan Yardımcısı Mimar Ahmet Erkutoğlu, ''Yabancıya konut satışında 50 milyarlık konut satışı yakalanabileceğini öngörüyoruz'' diye konuştu.

Yabancıya konut satışını İstanbul ve Antalya sırtladı!

Yabancıya konut satışı 2019’da artış gösterdi. Bu artışın 2020 yılında da devam edeceği hedefleniyor. Yabancıya konut satışını 2019’da İstanbul ve Antalya taşırken Türkiye geneli satışı gerçekleştirilen toplamda 45 bin 483 konuttan yüzde 66'sı (29 bin 808) bu iki ilden gerçekleşti.

Yabancıya konut satışında yeni rekorlar yolda!

Reagroups Gayrimenkul Pazarlama Yönetim Kurulu Üyesi Keleş, "Yabancıların 2019 yılında satın aldığı 45 bin 483 adet konut, yabancıya konut satışında tarihin en yüksek yılı olarak kayıtlara geçti" dedi...

Yabancıya konut satışı 50 bine koşuyor!

Türkiye İstatistik Kurumu 2019 yılına ilişkin konut satış istatistiklerini açıkladı. Yabancıya konut satışı 46 bine ulaşırken, ülkeye giriş yapan döviz miktarı 6 milyar doları buldu...

Yabancıya konut satışında yeni rekorlar yolda!

Reagroups Yönetim Kurulu Üyesi Soner Keleş, yabancıya konut satışının 2020 yılında da artarak devam edeceğini söyledi...

Yabancıya her yıl 100 bin konut satılacak!

Yabancıya konut satış adedinde 2019 beklentisinin yaklaşık 45 bin olduğunu belirten Alkaş Yönetim Kurulu Başkanı Avi Alkaş, ''Yabancılara kısa vadede yıllık 100 bin adet konut satılması hayal değil'' diye konuştu.

Yabancıya konut satışında 5 ilde tarihi rekor!

Geçtiğimiz yıl rekor kıran yabancıya konut satışı bu yılın ilk 9 ayında yüzde 100 yükselerek 32 bine ulaştı. 2019'un sonuna kadar 40 bin adeti aşıp rekor tazeleyecek olan yabancıya konut satışı üzerinden Türkiye’ye giriş yapan rakam ise 35 milyar liraya ulaşacak.

Yabancıya konut satışı Temmuz'da yine arttı!

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Konut Satış İstatistiklerini açıkladı. Verilere göre yabancıya konut satışları Temmuz ayında bir önceki senenin aynı dönemine oranla yüzde 46 arttı.

2019'un ilk yarısında yabancıya konut satışı 20 bine ulaştı!

Bu yılın ilk 6 ayında yabancıya konut satışıyla ilgili rakamalar güncellendi. İlk yarıda 20 bine dayanan satış rakamları ümit veriyor. 

Yalova yabancıya konut satışı

Yalova yabancıya konut satışı Yalova yabancıya konut satışı

Yalova, 2019'da 1696 adetle yabancıların en çok konut aldığı beşinci il oldu.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; Beyttürk'ten yapılan açıklamada, İstanbul, Kocaeli ve Bursa gibi Türkiye'nin en önemli şehirlerine yakınlığı, Sabiha Gökçen'e 1 saatlik mesafede bulunması, doğal ve tarihi güzelliklere sahip olması, kolay ulaşılabilir olması gibi özellikleri Yalova'ya yönelik yabancı yatırımcı ilgisini artırıyor.

Beyttürk Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Uğurcan Barman yaptığı açıklamada, "Geçen yıl Yalova'da satılan 1696 konutun yüzde 19'unu, 318'ini biz sattık. Yani Yalova'da konut alan her 100 yabancıdan 19'u bizi tercih etmiş." dedi.

Barman, Yalova'nın yabancıya en çok konut satılan beşinci il olduğunu ifade ederek, "Yalova, küçük bir şehir olmasına rağmen bu alanda uzun yıllardır ön sıralardaki yerini koruyor. Geçen yıl kentten yabancıya satılan konut sayısı 1696 oldu." diye...