Yatağan Termik Santrali ihalesi

Yatağan Termik Santrali ihalesi

Yatağan Elektrik'e ait maden sahası özelleştirmesinde son teklif tarihi ertelendi. Yeniköy Yatağan Elektrik Üretim ve Ticaret A.Ş.'ye ait maden sahası ve ruhsatının özelleştirilmesi ihalesinde teklif ertelendi.

Yatağan Termik Santrali'nden salınan siyah duman endişeye neden oldu!

Yatağan Termik Santrali'nin bacalarından birinden saat 20.00 sularında yükselen siyah renkteki duman, gökyüzünü kapladı. Gökyüzündeki siyah dumanı gören vatandaşlar, kaymakamlık ve jandarma yetkililerine bilgi verdi.

Yatağan Termik Santrali'nin satışında sakınca yok!

Rekabet Kurumu, Yatağan Santrali ve bu santrale bağlı taşınır ve taşınmazlar ile ilgili maden sahalarının özelleştirilmesi kapsamında, söz konusu varlıkların teklif sahipleri tarafından devralınmasına izin verilmesinde sakınca bulunmadığını kararlaştırdı

Yatağan Termik Santraline 1,091 milyon dolar teklif!

YATAĞAN Termik Santralı ile Güney Ege Linyitleri İşletmesi (GELİ) tarafından kullanılan taşınmazların özelleştirme ihalesinin nihai pazarlık görüşmesi yapıldı. En yüksek teklifi 1,091 milyon dolar ile Elsan Elektrik verdi...

Yatağan Termik Santrali'ne en yüksek teklif Elsan'dan!

Yatağan Termik Santrali ile Güney Ege Linyitleri İşletmesi (GELİ) tarafından kullanılan taşınmazların özelleştirme ihalesini 1 milyar 91 milyon dolarlık teklifle " Elsan Elektrik " kazandı.

Yatağan Termik Santrali nihai pazarlık görüşmeleri bugün saat 16:30'da!

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB) yaptığı açıklamada Yatağan Termik Santrali nihai pazarlık görüşmeleri bugün yapılacağını belirtti. Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından yapılan açıklama haberimizin içinde yer alıyor.

Yatağan Termik Santrali ihalesi ertelendi!

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nın (ÖİB) 16 Mayıs Cuma günü gerçekleştirmeyi planladığı Muğla Yatağan Termik Santrali ihalesinin açık artırma oturumu Soma'da meydana gelen maden kazası sebebiyle ileri bir tarihe ertelendi...

Yatağan Termik Santrali ihalesine kimler teklif verdi?

Yatağan Termik Santrali'ne 6 firma teklif sundu. Teklif sahiplerinin her biri, farklı nedenlerle iddialı görünüyor. Ve her birinin de bunun için haklı argümanları var. Peki kim göğüsler? İşte bu soruya cevap verebilmek için gereken ipuçları...

Yatağan Termik Santrali için 6 firma teklif verdi!

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB) EÜAŞ'a ait Yatağan Termik Santralı, santral tarafından kullanılan taşınmazlar ve ilgili maden sahaları ve ruhsatları özelleştirmesi ihalesi için altı teklif alındığını açıkladı.

Yatağan Termik Santrali özelleştirme ihalesi için 6 firma teklif verdi!

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), Yatağan Termik Santrali özelleştirme ihalesi için Elsan Elektrik, Limak, Alsim Alarko, IC İçtaş Enerji, Konya Şeker ve Çelikler Taahhüt İnşaat teklif verdi...

Yunus Emre Termik Santrali 1.4 milyar TL'ye icradan satılıyor!

Eskişehir`in Mihalıççık ilçesinde FETÖ/PDY yönelik soruşturma kapsamında yönetimi TMSF'ye devredilen Yunus Emre Termik Santrali 1 milyar 400 milyon liraya icradan satışa çıkarıldı. İhale, 30 Ocak günü gerçekleşecek.

İzdemir Termik Santrali'nin yeni ÇED raporu çıktı!

İzmir Aliağa'da faaliyete geçmesi beklenen İzdemir Termik Santrali projesinin ÇED raporu iptal edilmişti. Santralin mühürlenmesi beklenirken proje için yeni ÇED raporu çıkarıldığı öğrenildi.

İZDEMİR Termik Santrali'nin ÇED raporu iptal edildi!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından İZDEMİR'in termik santral projesi için 7 yıl önce verilen ÇED olumlu raporunu İzmir 2. İdare Mahkemesi iptal etti.

Ankara'ya Çayırhan-B Termik Santrali projesi geliyor!

Ankara'ya “Çayırhan-B” Termik Santrali projesi, kurulması planlanıyor. Projnin Nallıhan Kuş Cenneti'ni kül içinde bırakması düşünülüyor.

ENKA Termik Santrali'nin ÇED izni iptal edildi!

2. İdare Mahkemesi, İzmir'deki ENKA Termik Santrali'nin ÇED izni iptal edildi. Davacılardan Arif Ali Cangı, kararı değerlendirdi.

Ankara Çayırhan B Termik Santrali imar planı askıda!

Ankara Çayırhan-B termik santraline ilişkin hazırlanan 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı ve 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı bugün askıya çıkarıldı...

Amasra Hema Termik Santrali'ne itiraz var!

Amasra’da Hema Termik Santrali’nin yapımına olanak sağlayan imar planlanın değiştirilmesine karşı harekete geçen Bartın Plartformu #İtirazımVar sloganı ile Bartın ve Amasra’da imza stantları açtı.

Silivri Çerkezköy Termik Santrali Çevre Düzeni Planı askıda!

Çerkezköy Termik Santrali için İstanbul Silivri sınırlarında kalan 485 hektar alana ait 1/100.000 Ölçekli Çevre Düzeni Planı Değişikliği bugün askıya çıkarıldı...

SOCAR, Aliağa'daki termik santral yatırımından vazgeçti!

SOCAR'ın, İzmir Aliağa’da yapmayı planladığı kömürlü termik santrali yatırımını gerçekleştirmeyeceği iddia edildi.

Amasra Termik Santrali'ne Çed olumlu kararı verildi!

Amasra’da kurulması planlanan termik santral için gerekli ÇED raporları, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onaylandı.

Çanakkale Helvacı Termik Santrali projesinin ÇED toplantısı 29 Eylül'de!

İçdaş Çelik Enerji Tersane ve Ulaşım San. A.Ş., Çanakkale İli, Çan İlçesi, Helvacı Köyü sınırları dahilinde Helvacı Termik Santrali projesinin yapılması planlıyor. Projenin ÇED toplantısı 29 Eylül'de.

Kahramanmaraş Elbistan Termik Santrali için ikinci ÇED kararı!

Diler Elektrik Şirketi tarafından, Elbistan’a bağlı Akbayır Mahallesi’nde kurulması planlanan 400 MW gücündeki termik santral için yeniden ÇED süreci başlatıldı. ÇED Süreci kapsamında Akbayır Termik Santrali için herhangi bir kanuni engel kalmadığı ifade edildi.

İzmir Aliağa termik santrali Çed sürecinde yeni karar!

Aliağa'da faaliyet gösteren termik santralin genişletilmesi için hazırlanan plana, ’ÇED olumlu’ raporu verilmesi üzerine başlatılan hukuk mücadelesinde, mahkemenin belirlediği bilirkişi heyetinden bölge haklını sevindiren rapor çıktı.

Yatağan Termik Santrali ihalesi

Yatağan Termik Santrali ihalesi Yatağan Termik Santrali ihalesi

Yeniköy Yatağan Elektrik Üretim ve Ticaret A.Ş.'ye ait maden sahası ve ruhsatının özelleştirilmesi ihalesinde önyeterlilik ve son teklif tarihi ertelendi.


Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yer alan ilana göre, söz konusu maden sahası ve ruhsatına yönelik 10 Şubat'ta ilan edilen özelleştirme ihalesinde, önyeterlilik ve ihaleye son teklif verme tarihi 3 Nisan olarak...