Yeni Delhi gecekondu yıkım kararı

Yeni Delhi gecekondu yıkım kararı

Yeni Delhi'de demiryolu rayları boyunca gecekondu bölgesinde konuşlanan toplamda 48 binden fazla ev yıkılacak.

Yeni Delhi'deki gecekondular için yıkım kararı!

Yeni Delhi'de demiryolu rayları boyunca gecekondu bölgesinde konuşlanan toplamda 48 binden fazla ev yıkılacak.

Ataşehir'de 36 hak sahibi Atapark Konutları’nda yeni evlerine kavuştu!

Ataşehir Belediyesi, gerçekleştirdiği çekilişle 36 gecekondu sahibini Atapark Konutları’ndaki yeni evlerine kavuşturdu...

Hindistan'da bir binanın çökmesi sonucu 5 kişi öldü!

Hindistan'ın başkenti Yeni Delhi'de üzerine kat çıkılan bina çöktü. Olay sonucunda 5 kişi hayatını kaybetti.

Siemens Hindistan’da konut inşaat ve altyapı sektöründe varlığını arttırıyor!

Alman teknoloji şirketi Siemens'in merkezi Hindistan'ın başkenti Yeni Delhi'de bulunan elektrikli ekipman üreticisi C&S Electric'i 267 milyon avroya satın almak konusunda anlaştığı belirtti…

Hindistan'da 4 katlı bina çöktü: 2 ölü, 3 yaralı!

Hindistan'ın başkenti olan Yeni Delhi'de yapımı süren 4 katlı binanın çöktü. Olay sonucunda 2 kişi öldü, 3 kişi yaralandı.

Binali Yıldırım'dan gecekondu sahiplerine müjde!

AKP İBB Başkan Adayı Yıldırım, gecekondu sahiplerine müjde verdi. Yıldırım, "Maliye Hazinesi arsaları üzerinde evleri olup ilave kaçak kat yapmış ceza tutanakları tutulmuş olan hemşehrilerimiz için de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile yeni bir düzenleme yapacağız" dedi...

Yeni yapılar tapu harcına tabi!

775 sayılı Gecekondu Kanunu’nun 33. maddesi değişti. Yeni düzenlemeye göre dönüşüm projesi kapsamındaki projeler için harç ödemesi yapılmayacak. Ancak yeni yapıların satışında tapu harcı istisnası satış aşamasında uygulanamıyor.

Ankara Büyükşehir'den 3 yeni kentsel dönüşüm projesi!

Ankara Büyükşehir Belediyesi gecekondu ve sorunlu alanları ortadan kaldırmak amacıyla kentsel dönüşüm projeleri hayata geçiriyor. Bu kapsamında 3 yeni kentsel dönüşüm projesine hazırlanan Büyükşehir Belediyesi, dönüşüm projelerinin prosedür çalışmalarını tamamladı.

Gebze Kirazpınar 2. Etap'a 260 yeni konut!

TOKİ tarafından Kocaeli İli, Gebze İlçesi, Kirazpınar Mahallesi Gecekondu Önleme Bölgesi 2.Etap'a 260 adet yeni konut inşa edecek.

Ankara Doğantepe'de 650 gecekondu yıkıldı!

Yemyeşil bir Altındağ için gece gündüz çalışan Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, ilçeye yeni parklar kazandırmaya devam ediyor, bu kapsamda Doğantepe'de 650 gecekondu yıkıldı.

Arsa ve konut tahsis davalarında yeni dönem!

Bazı Kanun ve KHK'larda Değişiklik Yapan Kanun Tasarısı mecliste görüşüldü. Tasarının, 22 maddesi kabul edilirken, 2 yeni madde eklendi.Tasarıda Gecekondu Kanunu görüşüldü.

İzmir Yeni Kent Merkezi için imar değişikliği şart!

Karabağ, Yeni Kent Merkezi'yle ilgili açıklamalar yaparak, "Brezilya gibi önde gökdelenler arkada gecekondu olmaz. Bunun için imar planı değişikliği şart" dedi.

Yenimahalle'deki gecekondu alanlarında dönüşüm ilan edilmeli!

Yeni Mahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Ak Saray balkonunda Erdoğan'a ilçenin sorunlarını anlattı. Yaşar, "Karşıyaka Mezarlığı'nın yanındaki gecekondu alanı. Buranın kentsel dönüşüm ilan edilmesi gerekiyor." dedi.

Yeni Delhi gecekondu yıkım kararı

Yeni Delhi gecekondu yıkım kararı Yeni Delhi gecekondu yıkım kararı

Hindistan Hükümeti, Anayasa Mahkemesi tarafından alınan karar doğrultusunda Yeni Delhi'de demiryolu rayları boyunca gecekondu bölgesinde konuşlanan toplamda 48 binden fazla evi yıkmayı hedefliyor. 

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, yıkım kararının yaklaşık iki buçuk milyon yoksul insanı evsiz bırakacağı bildiriliyor. Vatandaşlar, demiryolu hattı çevresindeki günlük yaşamlarını sürdürmeye çalışıyor.