Siemens Hindistan’da konut inşaat ve altyapı sektöründe varlığını arttırıyor!

Siemens Hindistan’da konut inşaat ve altyapı sektöründe varlığını arttırıyor! Siemens Hindistan’da konut inşaat ve altyapı sektöründe varlığını arttırıyor!

Alman teknoloji şirketi Siemens'in merkezi Hindistan'ın başkenti Yeni Delhi'de bulunan elektrikli ekipman üreticisi C&S Electric'i 267 milyon avroya satın almak konusunda anlaştığı belirtti…Anadolu Ajansı’nda yer alan habere göre; Siemens'ten yapılan açıklamada, şirketin, satın almak için bir süredir görüşmeler yürüttüğü Hindistan şirketi C&S ile anlaşmaya vardığı belirtildi. Buna göre, C&S Electric'in yüzde 99’ı için Siemens 267 milyon avro ödeyecek.

Yapılan açıklamada, satın almanın gerekli izinlere bağlı olduğuna vurgu yapıldı.  

Dünyanın en hızlı büyüyen pazarlarından birisi olan Hindistan’da, şirketler için altyapı ve enerji arzını iyileştirme konusunda büyük fırsatlar olduğu belirtiliyor. Söz konusu satın almayla, Siemens, Hindistan'ın hava alanları, konut, inşaat ve altyapı sektörlerindeki varlığını artırmayı hedefliyor.

1966'da kurulan C&S Electric'in 3 fabrikasında 5 bin çalışanı bulunuyor. Şirketin 2019 yılı cirosunun 150 milyon avro civarında olduğu öngörülüyor.

Batı Akdeniz mermerine Çin ve ABD ilgisi!