yüksek gerilim hattı çalışmaları melikgazi

yüksek gerilim hattı çalışmaları melikgazi

Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç; enerji nakil hatlarının şehir içinden geçmesinin son derece tehlikeli olduğunu ve ayrıca açık alanda nakil edilen enerjide kayıp meydana geldiğini hatırlattı.

Ankara-İstanbul YHT'ye alternatif yeni tren hattı önerisi mecliste!

Ankara-İstanbul yüksek hızlı tren hattına alternatif yeni bir tren hattı önerisi meclis gündemine taşındı. İYİ Parti'li Beyaz, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

Ankara-İzmir YHT hattı için geri sayım başladı!

İzmir ulaşım yatırımlarına bir yenisi daha ekleniyor. Temeli 2012'de atılan Ankara-İzmir Yüksek Hızlı Tren hattı için geri sayım süreci başladı...

Dubai'ye yüksek hızlı teleferik hattı geliyor!

Birleşik Arap Emirlikleri başkenti Dubai’de yüksek hızlı teleferik hattı inşa edilecek. Çift yönü hat üzerinde her yönde saatte 8.4 bin yolcunun taşınabilecek...

Gebze-Halkalı Marmaray Hattı konut fiyatlarını artırdı!

Gebze-Halkalı Marmaray Hattı vatandaşların hizmetine açıldı. 76 kilometrelik hat geçtiği ilçe ve semtleri değerlendiriyor. Son 4 yılda en yüksek konut fiyat artışı Yeşilköy, Üsküdar ve Gebze'de oldu.

Gebze-Halkalı demir yolu hattı yarın açılıyor!

Gebze-Halkalı demir yolu hattı, yarın itibariyle hizmete açılıyor. Açılacak 63 kilometrelik hatla yolculuk 185 dakikadan 115 dakikaya inecek. Hat, İstanbul-Ankara arasındaki yüksek hızlı trenle de entegre olacak.

Yerköy-Kayseri Yüksek Hızlı Tren Hattı'nın ihalesi 2019'da!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, 142 kilometre uzunluğundaki Yerköy-Kayseri Yüksek Hızlı Tren hattıyla ilgili olarak, "Proje çalışmalarımız tamamlandı. 2019 yılı içerisinde finansman teminini müteakip ihalesine çıkılacaktır." dedi.

Ankara-İzmir Yüksek Hızlı Tren Hattı iki yılda tamamlanacak!

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Ankara-İzmir yüksek hızlı demiryolu hattının iki yıl içinde tamamlanacağını söyledi.

Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren Hattı'nda ilk ray serimi yapıldı!

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren (YHT) hattının tamamlanmasıyla Ankara'dan Yozgat'a bir saat, Yozgat'tan Sivas'a bir saat olmak üzere Sivas-Yozgat-Ankara arası seyahat süresinin iki saate ineceğini söyledi.

İki apartman arasındaki yüksek gerilim hattı konut satışlarını engelliyor!

7’şer katlı ve 64’er daireli Altınbaş blokları arasında kalan yüksek gerilim hattı konut satışlarını engelliyor. Vatandaşlar bu bloklardan ev almaya korkuyor.

Gebze-Sabiha Gökçen-3. Köprü Tren Hattı geliyor!

Gebze-Sabiha Gökçen-Yavuz Sultan Selim Köprüsü yüksek hızlı tren hattı projesi için düğmeye basıldı. 4 milyar 853 milyon 700 bin TL yatırımla hayata geçirilecek proje hattı 56 bin metre uzunluğunda olacak..

Ankara-İzmir yüksek hızlı tren projesinde çalışmalar sürüyor!

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, çalışmaları hızla devam eden İzmir - Ankara Yüksek Hızlı Tren Projesi Banaz - Eşme Hattı şantiye sahasını ziyaret etti..

Halkalı Yüksek Hızlı Tren Hattı'nın inşaatı başlıyor!

Arnavutköy İlçe sınırlarından da geçecek olan Halkalı Yüksek Hızlı Tren Hattı'nın sondaj çalışmaları tamamlanıyor. Arnavutköy Belediyesi tarafından yapılan açıklamada 4 aydır süren sondaj çalışmalarının 2 ay daha devam edeceği ardından inşaata başlanacağı belirtildi.

Ankara-İzmir Yüksek Hızlı Tren hattı 2019'da bitiyor!

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Ankara-İzmir Yüksek Hızlı Tren hattını 2019 yılında bitirmeyi planladıklarını söyledi.

yüksek gerilim hattı çalışmaları melikgazi

yüksek gerilim hattı çalışmaları melikgazi yüksek gerilim hattı çalışmaları melikgazi


Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç; Kazım Karabekir, Osman Kavuncu, Keykubat, Bel-Sin Beyazşehir, Sakarya, 19 Mayıs ve Tınaztepe mahallelerini kapsayan elektrik hattı üzerinde yer alan yüksek gerilim elektrik aktarma direklerinin kaldırılması için çalışmaların başladığını bildirdi.


Büyükkılıç, enerji nakil hatlarının şehir içinden geçmesinin son derece tehlikeli olduğunu ve ayrıca açık alanda nakil edilen enerjide kayıp meydana geldiğini hatırlattı. Büyükkılıç, Bel-Sin bölgesindeki yüksek gerilim hattı için Enerji Bakanlığı'nca ihale açıldığını ve bu yıl bu açık hattın ortadan kalkacağını belirtti.


Yüksek gerilim hattının yer altı çalışmasına başlanmadan, belediye olarak bu hattın altından geçecek olan 5 bin metre uzunluğundaki alternatif şehir içi yol için şu an ekiplerin çalıştığını ifade eden Memduh Büyükkılıç, konu ile ilgili şunları söyledi: “Şehir dışında kalacak diye inşa edilen yüksek gerilim...