Hakkari'deki 60 milyon TL'lik yeni kompleksin inşaatında sona gelindi!

Hakkari'deki 60 milyon TL'lik yeni kompleksin inşaatında sona gelindi! Hakkari'deki 60 milyon TL'lik yeni kompleksin inşaatında sona gelindi!

Hakkari'nin Yüksekova ilçesine bağlı Esendere beldesinde hizmet veren gümrük müdürlüğü için yapılan 60 milyonluk yeni kompleksin çalışmalarında sona gelindi.

Son zamanlarda yaşanan çatışmalara nağmen devlet tarafından bölge insanına hizmet edecek projelerin hayata geçirilmesi için çalışmalar sürüyor. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Yüksekova ilçesine bağlı Esendere Gümrük Müdürlüğü için geçen sene yapımına başlanan hizmet kompleksi çalışmalarında sona gelindi. 51 bin 500 metrekare alana yapılan ve yaklaşık 60 milyon TL'ye mal olması beklenen yeni kompleksin bir ay içinde hizmete gireceği belirtildi. 

Modern görüntüsü ile takdir toplayan komplekste idari bölümler, mağazalar, restoran, sosyal alanlar, oturma ve yolcu salonları, şoförlerin konaklayacağı ve teknik işlerin görüleceği bölümler yer alıyor. Esendere Belediyesi Eşbaşkanı Akif Kaya, Gümrük Müdürlüğü için yapı- diklerini aktaran Göztepe, "Burası Turiciye-İran arasındaki lan kompleksin açılmasını beklediklerini söyleyerek, çok önemli bir kapıdır. Bizim çalışmalarımız devam ediyor, kompleksin bir ay içinde açılacağını belirtti. Önümüzdeki günlerde çalışmalarımız bitecek. Şu an saha Kompleksin inşaat saha sorumlusu İnşaat Mühendisi betonlama çalışması yapılıyor. Bu çalışmalar da haftaya Ahdettin Göztepe, çalışmaların geçen seneden beri hızlı kadar bitirilecek. Sınır kapısı çıkan çatışmalar nedeniyle bir şekilde devam ettiğini belirtti. Bölgedeki tüm olumsuz- kapalı durumda. Sınır kapısının da birkaç gün içinde açıluklara rağmen kompleksi tamamlama aşamasına getir- lacağım düşünüyorum" dedi. Öz Diyarbakır