Halk GYO aktif büyüklüğünü 2,67 milyar liraya taşıdı!

Halk GYO aktif büyüklüğünü 2,67 milyar liraya taşıdı!

Halk GYO yılın ilk yarısında aktif büyüklüğünü 2,67 milyar liraya taşıdı. Özkaynakları 2,28 milyar liraya ulaşan Halk GYO'nun yılın ilk yarısındaki net dönem kârı ise 25,1 milyon lira olarak gerçekleşti...


Dengeli yatırım portföyü ve güçlü finansal yapısıyla gayrimenkul sektöründe yatırımcılar için güvenilir bir iş ortağı olmayı sürdüren Halk Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) Genel Müdürü Dr. Feyzullah Yetgin, "Sahip olduğu kaynakları, küresel ekonomik görünümü dikkate alarak en verimli şekilde kullanan kurumlardan biri olarak, yılın ilk yarısında dikkatli ve özenli bir yatırım takvimiyle faaliyetlerini sürdürdüklerini, Şirketin toplam aktif büyüklüğünün 2,67 milyar TL’ye ulaştığını" ifade etti. 

Yetgin, şu ifadeleri kullandı;

Yatırımlarımıza, ülke ekonomisine katkı veren ve elde ettiği kârı yatırımcılarıyla paylaşan şirket olma vizyonumuz yön veriyor. Bu anlayışla yatırım bölgelerimizi itinalı bir şekilde belirliyoruz, bu bölgelerdeki ihtiyaca uygun olan projelere yöneliyoruz. Projelerimiz, tamamlandığında, hem yatırım ortaklarımıza hem de yatırım bölgemize değer katıyor"

Halk GYO, Vakıf GYO işbirliğiyle hayata geçirilen konut projesi Bizimtepe Aydos ile Er Konut İnşaat ortaklığıyla inşaatı tamamlanan Şehristan Konutları’nda dairelerin anahtar teslimleri sürüyor. İstanbul Uluslararası Finans Merkezi Projesi’nin en büyük paydaşlarından biri olan Halk GYO, bu proje kapsamındaki 46 ve 34 katlı Halk Ofis Kulelerinin inşasına devam ediyor.