Halk GYO aktif büyüklüğünü 2,7 milyar liraya taşıdı!

Halk GYO aktif büyüklüğünü 2,7 milyar liraya taşıdı!

Halk GYO tarafından yılın üçüncü çeyreğine ait finansal veriler açıklandı. Halk GYO'nun, 2019'un ilk 9 ayı sonunda konut satış gelirleri, düzenli kira gelirleri ve finansal gelirden oluşan toplam hasılatı 96 milyon TL’ye ulaştı...


Halk GYO, üçüncü çeyrek finansal verilerini duyurdu. Halk GYO’nun, yılın ilk 9 ayı sonunda konut satış gelirleri, düzenli kira gelirleri ve finansal gelirden oluşan toplam hasılatı 96 milyon TL’ye ulaştı. Halk GYO, aktif büyüklüğünü 2,7 milyar TL'ye taşıdığını duyurdu. Şirketin aynı dönemdeki net karı ise 47,5 milyon TL oldu.

Konut kredisi faizlerinde kamu ve özel bankaların indirime gitmesi ile firmaların yaptığı kampanyaların yılın üçüncü çeyreğinde konut sektörünü hareketlendirdiğini söyleyen Halk GYO Genel Müdürü Dr. Feyzullah Yetgin sözlerine şu şekilde devam etti:

“250 alt sektörü doğrudan etkileme gücüne sahip olan gayrimenkul sektörü, Ülkemiz büyümesine en fazla katkı veren sektörlerdendir. Kamu bankalarımızın konut kredilerine verdiği desteğin tüm sektöre olumlu yansıdığını düşünüyoruz. Gayrimenkul sektörü Türkiye’nin kent yaşamına değer katmayı sürdürecek, Halk GYO da bu süreçte nitelikli projeler geliştirmeye devam edecektir. Konut satış gelirleri, düzenli kira gelirleri ve finansal gelirden oluşan toplam hasılatımızı, yılın 3. çeyreği sonunda 96 milyon TL’ye yükseltmeyi başardık. Paydaşlarımıza katma değer yaratma, gayrimenkul sektörünün gelişimine katkımızı artırarak devam ettirme yönündeki faaliyetlerimizi sürdürüyoruz.”

Halk GYO projelerinde satışlar devam ediyor

Teknik Yapı ortaklığı ile Alsancak’ta yapılan Evora  İzmir  projesinde kampanyalı fiyatlarla satışlarına devam eden Halk GYO, Vakıf GYO işbirliğiyle “Mutluluk Evinizden Başlar ”sloganıyla hayata geçirilen konut projesi Bizimtepe Aydos ile Er Konut İnşaat ortaklığıyla inşaatı tamamlanan Şehristan Konutları’nda da anahtar teslimleri devam ediyor. İstanbul Uluslararası Finans Merkezi Projesi’nin en büyük paydaşlarından biri olan Halk GYO, bu proje dâhilindeki 46 ve 34 katlı Halk Ofis Kulelerinin yapımına da devam ediyor.

Halk GYO 2019 üçüncü çeyrek mali verileri:

-Toplam aktifler: 2,7 milyar TL

-Özkaynaklar: 2,3 milyar TL

-Net dönem karı: 47,5 milyon TL

Halk GYO 9 aylık faaliyet raporunu yayınladı!