Halk GYO'nun özkaynakları 2,6 milyar seviyesine ulaştı!

Halk GYO'nun özkaynakları 2,6 milyar seviyesine ulaştı!

Halk GYO, başarılı mali performansıyla aktif büyüklüğünü 3 milyar TL’nin üzerine taşıdı. 2019'da 321 milyon TL kar elde eden şirketin özkaynakları 2,6 milyar oldu.Yatırımlarıyla portföy çeşitliliğini artırarak istikrarlı büyümesine devam eden Halk GYO, başarılı mali performansıyla aktif büyüklüğünü 3 milyar TL’nin üzerine taşıdı. Geçtiğimiz yıl 321 milyon TL kar elde eden şirketin özkaynakları 2,6 milyar seviyesine ulaştı. Ticari mülkten konuta, ofisten otele kadar çeşitlendirdikleri portföyleriyle istikrarlı büyümelerine devam ettiklerini anlatan Halk GYO Genel Müdür Vekili Erdal Bekin, “Ülke geneline yaygın projelerimizin, yatırımcılarımızın ve faaliyet bölgelerimizde ikamet eden tüm paydaşlarımızın desteğiyle birlikte, kalıcı ve modern yapılara dönüştüğünü görmekten büyük mutluluk duyuyoruz” diye konuştu.

Finansal istikrarı ve zengin yatırım portföyüyle sektörün en güçlü şirketleri arasında bulunan ve gayrimenkul portföyünü kuruluşundan bu yana yüksek kira geliri elde edilebilecek ticari mülk ağırlıklı olarak geliştiren Halk GYO, geçen yılda da, özkaynak ağırlıklı finansman modeliyle, istikrarlı büyümesine devam ediyor.

Oluşturdukları katma değer ve istihdam olanaklarıyla ülke ekonomisine hizmet etme şansına sahip olmanın en büyük mutluluk duyduklarını söyleyen Genel Müdür Vekili Erdal Bekin, şu açıklamalarda bulundu:

“Kurucumuz ve ana hissedarımız Halkbank’tan aldığı güven ve itibar ile 2010 yılında faaliyetlerine başlayan şirketimiz, yeni yılla birlikte 10’uncu yaşını kutlayacak olmanın heyecanını yaşıyor. Bugüne Kadar prestijli projelere imza atarak, geliştirdiğimiz portföy, yatırım çeşitliliği ve yarattığımız marka değeri ile ülkemize önemli hizmetlerde bulunduk. 477 Milyon TL özkaynak ile kurulan şirketimizin özkaynaklarını, bu ölçekteki şirketler için kısa sayılabilecek bir zaman diliminde 5 katından fazla artırarak bugün 2,6 milyar TL’ye taşıdık. Aktif büyüklüğümüzü 3 milyar TL’ye yükselttik. Gösterdiğimiz performansla, sektörde önemli bir oyuncu olduğumuzu kanıtladık. Ülke geneline yaygın projelerimizin, yatırımcılarımızın ve faaliyet bölgelerimizde ikamet eden tüm paydaşlarımızın desteğiyle birlikte, kalıcı ve modern yapılara dönüştüğünü görmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Hedef ve stratejimize uygun olarak çalışmalarımıza ara vermeden devam ederken istikrarlı büyümemizi sürdüreceğiz.”