Hasan Karabağ: Osmangazi'nin imar planı değişti!

Hasan Karabağ: Osmangazi'nin imar planı değişti!Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, Osmangazi Mahallesi sakinleri ile bir araya geldi. Başkan Karabağ, mahalle sakinlerine “Bu bölgenin hayatını değiştirecek imar plan revizyon çalışmasını başlatıyoruz" dedi.


Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, site ve apartmanlar masasının düzenlediği toplantıda Osmangazi Mahallesi sakinleri ile bir araya geldi. Başkan Karabağ, mahalle sakinlerine “Bu bölgenin hayatını değiştirecek imar plan revizyon çalışmasını başlatıyoruz" dedi.

Bayraklı Belediyesi bünyesinde kurulan apartman ve site sakinleri masası Başkan Karabağ'la vatandaşları buluşturmaya devam ediyor. Karabağ, son olarak Osmangazi Mahallesi'nde bulunan site ve apartman sakinleri ile geniş katılımlı bir toplantıda buluştu. Vatandaşlardan imar planlarını günün koşullarını göre revize edilmesi noktasında bir talep geldiğini belirten Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, “Biz de imar planlarını yaklaşık 10 aylık bir çalışma ile hazırlamaya başladık. Doğançay bölgesinde çalışma tamamlandı. Tapuları parselasyon planları bittikten sonra verilecek. Geçen ay meclisimizde Tepekule ve Çay Mahalleleri'nin parselasyon planlarını geçirdik. Buralarda 4 kata imar vardı fakat parseller çok küçük. 150-200 metrekarelik bu kaçak yapılara müteahhit de girmiyor. Küçük parselleri birleştirdik büyük parseller oluşturduk. O parsellerin inşaat hakkını yükseğe vererek geniş caddeler, yeşil alanlar, pazar yeri ayırarak planlarını değiştirdik. 4 katlı imarla birleştirilmiş parselleri 10 kata çıkardık. Size bir müjde vereyim. Osmangazi Mahallesi'nin imarlı yapıların olmadığı yerlerde bu bölgenin hayatını değiştirecek plan revizyon çalışmasını başlatıyoruz. Kısacası Osmangazi Mahallesini imar planını değiştiriyoruz" dedi.

Değişiklikle birlikte gecekonduda yaşayan vatandaşların hayatının değişeceğini vurgulayan Başkan Karabağ, “İzmir'in tamamında yapılması gereken bir konu bu. İzmir'in gecekondularında imar plan revizyonun yapılması şart. Çünkü bugünkü planlar ihtiyaca cevap vermiyor. 30 yıl önce yapılmış planlarla bugünü yakalayamayız. Osmangazi pazar yerinin yapımı sürüyor. Burada aynı zamanda gençlerin isteği üzerine bir halı saha yapacağız. Yine bu bölgede belediyenin hobi bahçesinin yer aldığı üst kısımda ailelerinizle birlikte gidebileceğiniz büyük ve güzel bir park olan Emin Balım parkını çok yakında açacağız" dedi.Haber Ekspres