27 / 03 / 2023

Hatay'daki imar toplantılarında durak Reyhanlı ve Altınözü!

Hatay'daki imar toplantılarında durak Reyhanlı ve Altınözü!

Geçtiğimiz günlerde Erzin, Dörtyol, Payas, İskenderun, Belen ve Arsuz’da vatandaşlarla buluşarak gelecek 25 yılın şehircilik planlamalarını masaya yatıran HBB İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığına bağlı uzmanların bu sefer ki ziyaret noktası Reyhanlı ve Altınözü oldu.
Geçtiğimiz günlerde Erzin, Dörtyol, Payas, İskenderun, Belen ve Arsuz’da vatandaşlarla buluşarak gelecek 25 yılın şehircilik planlamalarını masaya yatıran HBB İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığına bağlı uzmanların ziyaret noktası Reyhanlı ve Altınözü oldu.


22 Şubat Çarşamba Günü Reyhanlı Belediyesi Konferans Salonu’nda gerçekleşen toplantıya Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin ŞANVERDİ, HBB İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanı İhsan ÇAKAR ve beraberinde resmi kurum ve kuruluş temsilcileri, belediye meclis üyeleri, mahalle muhtarları da katılım gösterdi. Gerçekleşen toplantıda Reyhanlı’nın tarım ve hayvancılık alanındaki potansiyelinin planla birlikte arttırılması ve ihtisas tesislerinin kentimize sağlayacağı yararlardan bahsedildi. 


ŞEHRİN KALKINMASINA DESTEK OLACAK ATILIMLARReyhanlı’da gerçekleşen toplantıda konu ile ilgili düşüncelerini aktaran Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin ŞANVERDİ’’ İmar planlamasında uygulanan projelerin memleketimize büyük faydalar sağlayacağını, şehrimizin kalkınmasına ve gelişimine destek olacağını ifade ederken, tüm ilçelerde yapılan bu imar çalışmalarıyla uzun vadeli bir planlamanın nasıl olabileceğine dair konuların masaya yatırıldı.


Toplantıda söz alan mahalle muhtarları Reyhanlı’daki mahallelerde mülkiyet problemlerinin yaşandığına dikkat çekerek sorunların giderilmesi noktasında yapılacak çalışmalardan dolayı HBB’li uzmanlara teşekkür etti.


Reyhanlı İlçesi’nin ardından Altınözü Belediyesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen toplantı da ilçenin taşıdığı demografik ve topoğrafik özellikleri içeren kapsamlı bir sunum gerçekleştirildi.


Altınözü Belediyesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya katılan Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı ve Belediye Meclis Üyeleri bu kapsamlı çalışmanın bir parçası olmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi.Hatay Büyükşehir Belediyesi

Geri Dön