16 / 08 / 2022

Herkes doları biliyor ama o para biriminin değeri dudak uçuklattı! Yatırımcılar koşun olay var

Herkes doları biliyor ama o para biriminin değeri dudak uçuklattı! Yatırımcılar koşun olay var

Ülkemizde daha çok dolar ve euro bazlı yatırım yapılırken, şu anda TL karşısında 17,4624 TL'den işlem gören İsviçre Frangının değeri dudak uçuklattı.Türkiye'de yatırım yapmak isteyen vatandaşlar genel olarak dolar veya euroya odaklanıyor. Hal böyle olunca basınımızda dolar ve euro haberleri daha çok öne plana çıkıyor. Vatandaşlar bu para birimlerini takip ediyor. 

FARKLI YATIRIM ALANLARI

Ancak dünya genelinde birçok para birimi mevcut. Bunların arasından bazıları ise en az dolar ve euro kadar değerli. İşte Türk Lirası karşısında dudak uçuklatan para birimlerinden biri de İsviçre Frangı. Bankacılık sektörünün gelişmişliğiyle tanınan İsviçre'nin para birimi de hayli değerli. 

TL KARŞISINDA 17,4624'DEN İŞLEM GÖRÜYOR

Dolar kadar yaygın olmasa da İsviçre Frangı da piyasada az bulunan para birimlerinden. Şu anda 100 Türk lirası, 5, 73 İsviçre Frangı ediyor. Yatırımcıların fırsat açısından bu tarz para birimlerine de göz atmalarının faydalı olduğu ifade ediliyor. 
 Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.