Hilton, 2020'de 3 yeni otel açacak!

Hilton, 2020'de 3 yeni otel açacak! Hilton, 2020'de 3 yeni otel açacak!

2020 için üç yeni otel anlaşması yapan Hilton Hopa, Yüksekova ve Erzurum’da toplamda 500’ü aşkın odayı hizmete açması planlanıyor.Hilton, Türkiye’de üç yeni bölgede daha otel açmayı planlıyor. Hilton bu yatırımlarıyla Hopa, Yüksekova ve Erzurum’da yatırımda bulunan ilk uluslararası otel zinciri markasına sahip olacak. 

Hilton EMEA İş Geliştirme Başkan Yardımcısı Carlos Khneisser açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Bundan 65 yıl önce Hilton İstanbul Bosphorus’u açarak Türkiye’ye yatırım yapan ilk uluslararası otel markası olduk. Türkiye’de, özellikle yeni pazarlara öncülük etme yönünde güçlü bir geçmişimiz var. Bugün de Hopa, Erzurum ve Yüksekova’ya adım atan ilk uluslararası otel zinciri olarak bu bölgelerde istihdam ve ekonomik katma değer yaratacak olmanın gururunu yaşıyoruz.” 

Hilton Hopa ve Yüksekova’da DoubleTree by Hilton, Erzurum’da ise Hilton Garden Inn markalarıyla faaliyette bulunacak.

DoubleTree by Hilton Hopa

Türkiye Gürcistan'da bulunacak 154 odalı DoubleTreeby Hilton Hopa’nın 2021’in ilk aylarında hizmete açılacak. Hopa Limanı'nın yakınında bulunan otel, Karadeniz'in eşsiz manzarasını sunarken, giderek daha popüler bir eğlence merkezine dönen bölgenin keşfine de imkan sağlayacak. Otel, franchise anlaşması kapsamında BilbilanTurizm Otelcilik Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından işletilecek.

DoubleTree by Hilton Yüksekova

DoubleTree by Hilton Yüksekova, Hakkari Yüksekova Havalimanı’na sadece 3 kilometre ve bölgenin en büyük düğün ve konferans tesislerine kolay erişim imkanı sunuyor. 11’i suit olmak üzere toplam 176 odayla faaliyette bulunacak tesiste üç farklı yeme içme merkezinin yanı sıra, fitness ve spa merkezleri bulunacak. 2021’in ilk aylarında hizmete açılacak otel franchise anlaşması kapsamında Seyfettin Karay CM Otel tarafından işletilecek.

Hilton Garden Inn Erzurum

2022 yılında açılması planlanan 174 odalı Hilton Garden Inn Erzurum, kenti havalimanına bağlayan ana yol üzerinde ve Erzurum – MNG Alışveriş Merkezi'nin tam karşısında yer alacak. Otel gün boyu yemek servisi, 24 saat açık mağaza ve fitness merkezi de dahil olmak üzere Garden Inn’in tüm imza özelliklerini sunacak. Hilton Garden Inn Erzurum, Mas Otelcilik Yatırım Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile imzalanan franchise anlaşması kapsamında faaliyette bulunacak.