06 / 07 / 2022

Hükümetin dolar hamlesi sonra rakam yeniden uçacak! Şu andaki fiyatı olması gereken seviye değil

Hükümetin dolar hamlesi sonra rakam yeniden uçacak! Şu andaki fiyatı olması gereken seviye değil

Hükümetin 20 Aralık'ta açıkladığı Kur Korumalı Mevduat hesapları sonrası 18 liradan 13 liraya düşen dolar son 2 haftadır yeniden yükselmeye başladı. Alınan tüm önlemlere rağmen tutulamayan doların 22 liraya çıkacağı iddia edildi. İşte detaylar..Türk lirası karşısında üst üste 12 gündür değer kazanan dolar, haftanın son işlem gününde 14,86 TL’nin üzerinde el değiştirdi. Euro ise 15,64 TL'den haftayı kapattı.

Dolar kuru, haftanın son gününe 14.79 TL seviyesinden başladı. Ancak gün boyu yükselmeye devam etti. Haftanın son işlem gününde dolar 14,86 TL’ye çıktı.

Euro ise 22 Nisan’da haftayı 15,95 TL’den kapatmıştı. Euro, 25 Nisan’da haftaya düşerek 14,76 TL’den başladı. Hafta içinde 15,61 TL’ye kadar gerileyen euro cuma günü 15, 64 seviyesine çıktı.

Önümüzdeki hafta çarşamba gününe kadar Ramazan Bayramı dolayısıyla piyasalar kapalı olacak. Perşembe günü ise Türkiye İstatistik Kurumu nisan ayı enflasyon rakamlarını açıklayacak.

Bunun ardından da enflasyon rakamlarının kur üzerindeki etkisi gözlenecek. Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.