İBB İtfaiyesi, kayıp gençler için seferber oldu!

İBB İtfaiyesi, kayıp gençler için seferber oldu! İBB İtfaiyesi, kayıp gençler için seferber oldu!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi, Kumburgaz’da deniz bisikletiyle açıldıktan sonra haber alınamayan 5 genci arama çalışmalarını sürdürüyor. İstanbul Milletvekili Mehmet Muş ve Büyükçekmece İlçe Kaymakamı İbrahim Yurdakul bölgeye geldi.Kumburgaz Sahili’nde kaybolan 5 vatandaşı arama kurtarma çalışmalarına İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) İtfaiye Daire Başkanlığı Alev Kartalı Helikopteri, 3 araç, 2 zodyak bot, 10 personel ile katılıyor.


Ayrıca; İBB Sağlık AŞ 1 zodyak bot, 1 jetski, 5 personel, İBB Lojistik 1 adet Mobil Büfe ile 2 personel, toplamda 10 araç ve 19 personelle arama çalışmalarına destek veriyor.


İstanbul İtfaiyesi olay yerinde arama kurtarma çalışmalarına katılan; AFAD, GEDAT, Emniyet, Kızılay, Sahil Güvenlik ve aile yakınları ile misafirlere sabah, öğle, akşam iaşe ve ekipman desteği sağlıyor.


Arama çalışmalarının devam ettiği bölgeyi aile yakınlarına destek amacıyla İstanbul Milletvekili Mehmet Muş ve Büyükçekmece İlçe Kaymakamı İbrahim Yurdakul ziyaret etti. Kayıp vatandaşların yakınlarını dinleyen Muş ve Yurdakul, arama kurtarma çalışmaları için seferber olunduğunu kaydetti.


İstanbul Büyükşehir Belediyesi