İçinde at çiftliği olan alışveriş merkezi

İçinde at çiftliği olan alışveriş merkezi

İstanbul Kurtköy'de 2008 Mayıs'ta açılacak Viaport Alışveriş Merkezi'nde içinde midillilerin olacağı bir de at çiftliği bulunacağını söyleyen Bayraktar, "Country Club adını verdiğimiz bu çiftlikte çocuklar ata binmeyi öğrenecek" dedi.


Bayraktar İnşaat'ın, 100 milyon dolar yatırımla İstanbul Kurtköy'de yaptığı 'outlet center' kompleksinin içinde, go kart'tan moto kros pistine at çiftliğine kadar değişik aktivitelerin sunulacağı özel mekanlar yer alacak.
Ankara'da yaptığı alışveriş merkezleri ve konutlarla tanınan Bayraktar İnşaat'ın Yönetim Kurulu Üyesi Coşkun Bayraktar, 2008 Mayıs'ında açılacak komplekste, yerli ve yabancı markaların ürünlerini çok uygun fiyata satılacağını söyledi.
Bayraktar, "İçinde 180 mağazanın bulunacağı alışveriş merkezi üst markalara ev sahipliği yapacak. Bu alışveriş merkezinde tüketici lüks markaları daha ucuza bulabilecek" dedi.
Bayraktar şöyle devam etti:
"Viaport adını verdiğimiz bu komplekste konuklarımızın uzun zaman geçireceği mekanlar yaratmayı amaçladık. İçinde göletlerin, çocuk eğlence alanların olacağı keyifli bir proje. Bu projeyi yurtiçinde ve dışında zincir haline getireceğiz."Kapalıçarşı modeli
Alışveriş merkezinde içinde midillilerin olacağı bir de at çiftliği bulunacağını anlatan Bayraktar, "Burada çocuklara ata binmeyi öğrenecek" dedi.
250 dönüm üzerine kurulacak alışveriş merkezi mimarisinin Osmanlı ve Selçuklu mimarisinden esinlenildiğini belirten Bayraktar, "İçinde tarihi sokaklar yer alacak. Bunun için Kapadokya'dan özel taşlar getirildi. Ayrıca içinde Kapalıçarşı olacak. Kapalıçarşı'da aslına uygun olarak halı, kuyum ürünleri satılacak" diye konuştu.
Komplekste 700 yataklı bir de otel bulunacağını belirten Bayraktar, "İşletmesini ünlü bir otel zicirine vermeyi planlıyoruz. Görüşmelerimiz sürüyor. Komplekste fuar ve kongre merkezi de yapıyoruz" dedi.
Bayraktar şunları söyledi:
"Bu merkez alışveriş turizmi potansiyelini de artıracak. Yıllık ortalama 12 milyon, günlük ortalama 35 bin ziyaretçi bekliyoruz. Ziyaretçiler bir alışveriş merkezinde ortalama 2 saat zaman geçiriyorlar. Bu projeyle ortalama 5 saat zaman geçirmelerini hedefliyoruz."


Kayseripark'ta altın günü


Bayraktar İnşaat'ın bu proje dışında Kayseri'de de bir alışveriş merkezi yaptığını belirten Bayraktar, "Kayseri Park Alışveriş Merkezi'nde 130'u aşkın mağaza bulunuyor. Bu merkez Kayserililerin günlük yaşam kültürlerini etkiledi" dedi.
Kayserililerin geleneksel olarak bağ evine gitmek yerine artık Kayseri Park alışveriş merkezine gitmeyi tercih ettiklerini söyleyen Bayraktar, "Kayserili ev hanımları da 'altın' günlerini artık alışveriş merkezinin içindeki restoranlarda düzenlemeye başladı" şeklinde konuştu. Bayraktar ayrıca Ankara'da da alışveriş merkezi projeleri bulunduğunu belirtti.
EYLEM TÜRK