İmar barışı fırsatçıları yakayı ele verdi!

İmar barışı fırsatçıları yakayı ele verdi! İmar barışı fırsatçıları yakayı ele verdi!

İmar Barışını su istimal eden fırsatçıların adresi turizm cenneti Kaş oldu. Kaş’ı talan eden fırsatçılar ise uydu takibinde yakayı ele verdi.Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 8 Haziran 2018 yılında başlatılan imar barışı uygulamasına başvurular devam ediyor. Uygulama kapsamında devletin kasası doldu. 

Sabah Gazetesi'nden Furkan Yazıcı'nın haberine göre; bir yıla yakın zamandır devam eden uygulamaya Antalya'da 152 bin 642 kişi başvuru yaptı. Türkiye'deki 13 milyon kaçak ve ruhsatsız yapıyı kayıt altına alacak imar barışında Yapı Kayıt Belgesi almak isteyen Antalyalıların cebinden 1 milyar 93 bin 801 lira çıktı.

KAÇAK YAPILAR YIKILDI

Belediyeler ile yürütülen ortak çalışmalar sonunda Antalya'da bu zamana kadar 80 kaçak yapı yıkıldı. Yıkan kaçakların Döşemealtı'nda 34, Muratpaşa'da 24, Kepez'de 10, Ke mer'de 5, Aksu'da 3, Akseki ve Alanya'da ise 2 oldu. Kaçak yapılar ise uydulardan takip edilip, tek tek yıkılıyor.

HER YER BETON

İmar barışı fırsat bilen fırsatçıların adresi turizm cenneti Kaş oldu. Fırsatçılar her yeri betona dönüştürmeye başladı. İmar Barışını kapsamayan süreç içerisinde ilçede kaçak yapılan lüks villa ve evler dikkat çekti. İlçede şimdiye kadar 201 kaçak yapının 99'unun yıkımına karar verildi.

İmar barışı 11 milyon vatandaşın yüzünü güldürdü!

5 bin 300 imar barışı fırsatçısı yakayı ele verdi!