İmar barışı resmen uzatıldı!

İmar barışı resmen uzatıldı! İmar barışı resmen uzatıldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yürülüğe koyulan imar barışı uygulaması için başvuru süresi uzatıldı. Cumhurbaşkanı kararı, Resmi Gazete'de yayımlandı.Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından uygulamaya koyulan ''İmar Barışı'' düzenlemesine başvuru süresi devam ediyor.

Hürriyet Gazetesi'nde yer alan habere göre, uygulama kapsamında başvuru süresi 31 Aralık'a kadar uzatıldı. Cumhurbaşkanı kararı, Resmi Gazete'de yayımlandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan karar ile 31 Aralık 2017 tarihinden önce yapılmış ruhsatsız veya ruhsat ve eklerine aykırı yapılar Yapı Kayıt Belgesi alabiliyor. 

Söz konusu karar 3194 sayılı İmar Kanunu'nun geçici 16'ncı maddesi gereğince verildi. 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından vatandaşların devletle ihtilaflı durumunun ortadan kaldırılması, imara aykırı, ruhsatsız veya ruhsat eklerine aykırı yapıların kayıt altına alınması, yapıların yasallık kazandırılması için uygulamaya koyulan imar barışında başvurular 31 Ekim'de sona erecekti. 

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, yaklaşık 8 milyon 150 bin kişinin "İmar Barışı" için başvuru yaptığını açıkladı. 

 

İmar barışında başvuru sayısı 8 milyonu aştı!

İmar Barışı Cumhurbaşkanı Kararı tam metni!

7 soruda imar barışı başvurularında merak edilenler!

İmar barışı kredi kampanyası devam ediyor mu?