İmar yönetmeliklerindeki süre uzatımı müteahhitleri rahatlattı!

İmar yönetmeliklerindeki süre uzatımı müteahhitleri rahatlattı!

ATO Başkanı Bezci: "İmar yönetmeliklerinde uygulama süresinin uzatılması müteahhitlere nefes aldırdı" dedi. Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllece'nin müjdesi müteahhitleri çok sevindirdi.


ATO Başkanı Bezci: "İmar yönetmeliklerinde uygulama süresinin uzatılması müteahhitlere nefes aldırdı"


Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Salih Bezci, imar yönetmeliklerinde uygulama süresinin uzatılmasının müteahhitlik sektörüne nefes aldırdığını bildirdi.


ATO'dan yapılan açıklamaya göre, Bezci, imar yönetmeliklerinde uygulama süresini uzatma kararının kamuoyuna duyuran Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllece'nin müjdesinin müteahhitleri çok sevindirdiğini belirtti. 


Uygulama süresinin uzatılmasıyla hak kayıplarının önüne geçileceğine dikkati çeken Bezci, "Bir yıllık uzatma kararı inşaat sektörüne, proje onaylatmaya çalışan müteahhitlere, müteahhitlerle pazarlık eden kat maliklerine ve iş yükü yoğunluğu yaşayan ilgili idarelere ciddi bir nefes aldırmış oldu" değerlendirmesini yaptı.


Bezci, 22 Mayıs 2014 tarihine kadar başvuruda bulunmadığı halde söz konusu uygulamadan yararlanmak isteyen yüzlerce projenin var olduğunu vurgulayarak, "Çevre ve Şehircilik Bakanımız İdris Güllüce'nin verdiği müjde sektörümüzün yüzünü güldürdü. Yönetmelikte yer alan başvuru tarihinin kaldırılmasının da bu haktan yararlanmak isteyenler içinde ayrıca yararlı olacaktır" ifadelerini kullandı.


AA