İNG Bank konut kredisi faizlerini düşürdü!

İNG Bank konut kredisi faizlerini düşürdü! İNG Bank konut kredisi faizlerini düşürdü!

İNG konut kredisi faiz oranlarında indirim uyguladı. Banka konut kredisi faizlerini 10 puana kadar düşürdü...İNG bugün itibariyle konut kredisi faiz oranlarında bir indirim daha uyguladı. Banka en son 26 Haziran’da konut kredisi faiz indirimi gerçekleştirmişti. İNG 10 yıl vadeye kadar yüzde 1.59 olarak uyguladığı faizlerin indirim sonrası yüzde 1.51’e kadar düşürdü.

İNG Konut Kredisi Faizleri

Kredi Pazarı'nda yer alan habere göre; İNG konut kredisi faiz indiriminin ardından 5 yıl vadede faiz oranlarını yüzde 1.55’e düşürdü. Banka 108 ay vade üzerinde 120 aya kadar yüzde 1.53 faiz oranı kullandırıyor. Bankanın faiz oranları krediye ek sigorta kullanılması halinde 2 puan düşüyor. Sigortalı 10 yıllık konut kredisi faiz oranı yüzde 1.51 oluyor.

İNG Konut Kredisi Hesaplama

İNG’den güncel faiz oranları ile 10 yıl vadeli sigortalı konut kredisi için 150.000 TL tutarda konut kredisi hesaplama gerçekleştirildiğinde kredinin vade sonunda toplam geri ödemesi 325.000 TL oluyor. Kredinin aylık taksitleri ise 2.700 TL’ ye karşılık geliyor.

İNG Konut Kredisi Masrafları

İNG konut kredisine ek olarak ortalama 750 TL ekspertiz ücreti, 260 TL ipotek tesis ücreti ve kredi tutarınınyüzde 0.5’i kadar kredi tahsis ücreti alıyor.

İNG sigortalar kapsamında yıllık ortalama 350 TL konut sigortası ve 300 TL de hayat sigortası masrafı alıyor. İNG sigortalı konut kredisi ürünü için hayat ve konut sigortasıyla DASK’ın bankadan yapılmasını zorunlu tutuyor.