İngiltere'de konut fiyatları Kasım'da yüzde 10 arttı!

İngiltere'de konut fiyatları Kasım'da yüzde 10 arttı!

Merakla beklenen rakamlara göre, İngiltere'de konut fiyatları, geçen sene Kasım'da 2020 yılının aynı dönemine göre yüzde 10 arttı.İngiliz Ulusal İstatistik Ofisi tarafından açıklanan resmi rakamlara göre, İngiltere'de geçen senenin ekim ayında yıllık bazda yüzde 9,8 artan konut fiyatları, Kasım 2021'de yüzde 10 artış gösterdi.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını döneminde artan talep sebebiyle ülkede konut fiyatları, Haziran 2021 tarihinde yıllık bazda yüzde 13,5'lik artış ile son 15 senenin en yüksek seviyelerine ulaşmıştı.

İngiltere de konut fiyatları Kasım da yüzde 10 arttı!

İngiliz Ulusal İstatistik Ofisi'nin konuyla ilgili açıklamasında, İngiltere'de ortalama bir konutun fiyatının Kasım 2021 tarihi itibarıyla 25 bin sterlin arttı ve 271 bin sterlin seviyesine çıktı.

İngiliz Ulusal İstatistik Ofisi tarafından yapılan açıklamada, açıklanan resmi verilere göre, yıllık bazda konut fiyatlarında en yüksek artışın yüzde 12,9 ile ülkenin güneybatı bölgesinde, en düşük artışın ise yüzde 5,1 ile başkent Londra'da kaydedildiği belirtildi.

İngiliz hükümeti, tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını döneminde konut satışlarını desteklemek için geçen senenin eylül ayı sonuna kadar süren geçici vergi indirimi uygulamıştı.

İngiltere'de inşaat sektörü PMI Aralık'ta 54,3’e geriledi!

İngiltere'de konut fiyatları yüzde 9,8 arttı!