Çukurova Balkon

İran'dan Türk müteahhitlere davet!

İran'dan Türk müteahhitlere davet! İran'dan Türk müteahhitlere davet!

İran Yol ve Şehircilik Bakan Danışmanı Feridun Pirloren, Türk müteahhitlerini İran'daki inşaat projelerine yatırım yapmaya davet etti


Kartal’ın hemen teslim en cazip sitesinde! 364.000 TL’ye ev sahibi olun!


Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, İran Yol ve Şehircilik Bakan Danışmanı Feridun Pirloren, İran'ın Türk şirketlerine çeşitli inşaat projelerini sunmaya hazır olduğunu söyleyerek, Türk müteahhitlerini İran'daki inşaat projelerine yatırım yapmaya davet etti.

Anadolu Ajansı muhabirine açıklamalar yapan Pirloren, "İşbirliği yaptığımız Türk inşaat şirketlerini bir kez daha İran'da faaliyet göstermeleri için davet ediyoruz." diye konuştu.

Türk inşaat firmalarının sahip olduğu tecrübeye de değinen Pirloren, son sekiz senede Türk inşaat şirketleriyle iyi ilişkiler geliştirdiklerini ve bu şirketlerin İran'daki birçok inşaat projesini hayata geçirdiğini söyledi.

Pirloren, "7 yıl önce 20 bin konutun inşaatı için Türk şirketleriyle anlaşma yaptık. Bu proje ile ilk defa kısa süre içinde kaliteli binalar yapılarak halkın kullanımına sunuldu. Söz konusu bina sakinleri bu yapılardan oldukça memnun." dedi.

Bazı Türk inşaat şirketleriyle yerleşim birimleri dışında otoyol yapımı için müzakere ettiklerini söyleyen Pirloren, Merevend-Tebriz-Bazargan arasındaki otoyol projesinin de bu müzakerelerde ele alındığını da belirtti.

Pirloren, Türk şirketleriyle işbirliği yapmanın kültürel ve tarihi sebeplerden dolayı daha kolay ve daha uygun olduğunu dile getirdi.

Ülkenin Perdes şehrinde bulunan otoyolun büyük bir kısmının Türk, Güney Kore ve İspanya şirketleri tarafından yapıldığını belirten Pirloren, "Projenin büyük bir kısmı Türk şirketi tarafından hayata geçirildi ve kısa süre içerisinde teslim edildi". dedi.

İran'ın Türk şirketlerinin kabiliyetleri konusunda bilgi sahibi olduğunu dile getiren Pirloren, ülkesinin Türk inşaat şirketlerinin İran'a faaliyet göstermesi için gereken hazırlıkları tamamladıklarını da belirtti.

Pirloren ayrıca, söz konusu projelerin iki ülke arasındaki ilişkileri daha da derinleştireceğini söyledi.