İş Bankası ışıklarını iklim için kapattı!

İş Bankası ışıklarını iklim için kapattı!

İş Bankası, iştirakleri ile Doğal Hayatı Koruma Vakfı (WWF) önderliğinde tüm dünyada küresel iklim değişikliğine dikkati çekmek amacıyla gerçekleştirilen "Dünya Saati" kampanyasına bu yıl da destek verdi...İş Bankası, iştirakleri ile Doğal Hayatı Koruma Vakfı (WWF) önderliğinde tüm dünyada küresel iklim değişikliğine dikkati çekmek amacıyla gerçekleştirilen "Dünya Saati" kampanyasına bu yıl da destek verdi.


İş Bankası'ndan yapılan açıklamaya göre, ilk kez Mart 2007'de Avustralya Doğal Hayatı Koruma Vakfı önderliğinde Sydney kentinde başlatılan ve 2008 yılında küresel bir harekete dönüşen Dünya Saati (Earth Hour) kampanyası bu yıl 29 Mart Cumartesi akşamı 20.30 - 21.30 saatleri arasında gerçekleştirildi.


İş Bankası, kampanyaya destek vermek amacıyla Genel Müdürlüğünün bulunduğu İş Kuleleri ve yurt dışı teşkilatı da dahil olmak üzere tüm binalarında güvenlik için zorunlu alanlar hariç tüm ışıklarını bir saat süreyle kararttı.


Tüm dünyada milyonlarca insanın destek verdiği ve ışıkların bir saatliğine kapatılmasıyla gerçekleştirilen kampanya ile dünyanın karşı karşıya olduğu iklim değişikliği, su kaynaklarının tükenmesi, biyolojik çeşitliliğin kaybı gibi konularda farkındalık yaratılması amaçlanıyor.


Dünyanın farklı ülkelerindeki simge yapıların da katıldığı, kampanya hakkında detaylı bilgi ve katılım formuna www.dunyasaati.org adresinden ulaşılabiliyor.AA