İş Bankası kampanyalı konut kredisinde indirime gitti!

İş Bankası kampanyalı konut kredisinde indirime gitti!

İş Bankası kampanyalı Sonbahar Konut Kredisi Ürünü kapsamında konut kredisi faiz indirimine gitti. İş Bankası yüzde 2.1’den başlayan faiz oranları sunuyor...İş Bankası konut sektörü ile yaptığı anlaşma kapsamında konut kredisi faiz oranlarını yüzde 0.98 çekti. Kamu bankalarının haricinde konut kredisi faiz oranları psikolojik sınır olan yüzde 1 ’in altında kullandıran tek özel banka olan İş Bankası anlaşmalı konut projelerinden yüzde 1.78 faiz oranı uyguluyor. Konut satıcılarının da kredinin yüzde 0.80’lik bölümünü üstlenmesi ile İş Bankası yüzde 0.98 faiz oranı kullandırıyor.

Kredi Pazarı'nda yer alan habere göre; İş Bankası standart konut kredisi ürünü dahilinde yüzde 2.5 faiz oranı kullandırsa da kampanyalı Sonbahar Konut Kredisi ürünü için faiz oranlarını yüzde 2.3’den yüzde 2.1’e düşürdü.

İş Bankası Konut Kredisi Hesaplama

İş Bankasından anlaşmalı konut projeleri kapsamında yüzde 0.98 faiz oranları ile 120 ay vadeli 300 bin TL konut kredisi hesaplama yapıldığında kredinin toplam geri ödemesi 511 bin 400 TL oluyor. Kredinin aylık ödemeleri ise 4 bin 250 TL ye denk geliyor.

İş Bankası Sonbahar Konut Kredi ile 120 ay vadede 100 bin TL tutarı konut kredisi hesaplama uygulandığında aylık ödemeler 2 bin 200 TL oluyor. Kredinin vade sonunda toplam geri ödeme miktarı ise 274 bin TL’ye ulaşıyor.