İş Bankası konut kredisi faiz oranları ne kadar?

İş Bankası konut kredisi faiz oranları ne kadar? İş Bankası konut kredisi faiz oranları ne kadar?

İş Bankası kampanyalı konut kredisi faiz oranları ne kadar? İş Bankası kampanyalı konut kredisi kullandırım şartları neler?


İş Bankası yüzde 2.2 tabela konut kredisi faiz oranı sunsa da kampanyalı sonbahar konut kredisi ürünü kapsamında konut kredisine ek hayat ve konut sigortası kullanılması durumunda yüzde 1.72’den başlayan faiz oranları kullandırıyor. Sonbahar kredisi için sigorta kullanılmaması halinde faiz oranı yüzde 1.8 oluyor.

İş Bankası Sigorta Masrafları

İş Bankası kampanyalı konut kredisini faiz oranı olan yüzde 1.72’yi hayat ve konut sigortası alınması halinde kullandırıyor. Kişiye göre değişiklik gösterse de ortalama konut sigortası yıllık 300 TL, hayat sigortası ise yıllık 1.450 TL oluyor.

İş Bankası Konut Kredisi Hesaplama

İş Bankası’ndan sonbahar konut kredisi kampanyası dahilinde 10 yıl vadeli 150.000 TL tutarda konut kredisi hesaplama yapıldığında kredinin aylık ödemeleri 2.960 TL, toplam geri ödemesi ise 355.500 TL’ ye karşılık geliyor.

İş Bankası Konut Kredisi Masrafları

İş Bankası konut kredisine ek uygulanan masraflar kapsamında ortalama 1000 TL ekspertiz ücreti, 150 TL ipotek tesis ücreti ve kredinin yüzde 0.5’i kadar kredi tahsis ücreti alıyor. Banka DASK kapsamında ise 170 TL alıyor.