İş dünyası Premier Kampüs Ofis'i sevdi!

İş dünyası Premier Kampüs Ofis'i sevdi!

Türkiye’nin ilk Kampüs Ofis projesi, konusunda dünya lideri şirketleri ile beraber, eğitim alanının en prestijli markalarından biri olan Bilgi Üniversitesi’ne de ev sahipliği yapacak


Türkiye’nin önde gelen gayrimenkul geliştiricilerinden FerYapı’nın Kağıthane’de hayata geçirdiği Premier Kampüs Ofis, sunduğu ayrıcalıklı hizmetlerle büyük markaların merceği altında. Türkiye’nin ilk kampüs ofisi olan ve sosyal donatılarından teknolojisine kadar tüm detaylarıyla dikkat çeken proje Borusan Lojistik, Başalan Patent, DSV Lojistik’in ardından Bilgi Üniversitesi’ne ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Kampüs Meydan mağazaları ise, başta gurme restoranlar olmak üzere birçok önemli markayı ağırlıyor.

 

En çok tercih edilen ofis projelerini hayata geçiren FerYapı tarafından inşa edilen Premier Kampüs Ofis, Türkiye’nin en iyi eğitim veren okullarından Bilgi Üniversitesi’ne ev sahipliği yapacak. Borusan Holding, Başalan Patent, DSV Lojistik ve son olarak Bilgi Üniversitesi’nin taşınmasıyla projede günlük 5 bin öğrencinin daha sirkülasyona dahil olması öngörülüyor. Ayrıca Ekim ayında Başalan Ailesi tarafından Türkiye’nin ilk fotoğraf müzesi de Kampüs Ofis’te hayata geçecek.

 

Yeni kuşak dünya trendi anlayışıyla inşa edilen Premier Kampüs Ofis, az katlı yatay bloklarda yeşil alan ve kat bahçelerine sahip akıllı ve ferah çalışma ortamları sunuyor. Teknolojinin üst seviyede kullanıldığı akıllı binada, akıllı sistem platformu sayesinde ofislere uzaktan erişim sağlanıyor. Dijital kart yazılımı ile entegre, enerji tasarrufu sağlayan ve kolay organize edilen toplantı odaları, seminer odaları, konferans salonu ve sadece kullanıldığında enerji harcayan sosyal alanlar, kullanıcı yokken tüm enerji sistemini kapatan tasarruf sistemi; binaya ergonomik olmasının yanı sıra tasarruf avantajı da sağlıyor.

 

FerYapı Yönetim Kurulu Üyesi Ramadan Kumova, “Ülkede bir ilk olan Kampüs Ofis projemiz, iç mekan organizasyonunda genç nesli masa başından kurtarıp verimli çalışması için gereken sosyal alanları sunarken, binada yer alan akıllı sistemler  sayesinde işveren de maliyet yükünden kurtuluyor. Böylece sürdürülebilir ve insan yönetimi bağlamında katma değer sağlıyor. Borusan, DSV Holding, Başalan Patent Kampüs Ofis’te teraslı müstakil kat bahçelerinde kiralama yapan büyük gruplar arasında yer alıyor. Bilgi Üniversitesi’ne de 5 bin metrekarelik kiralama yaptık. Eylül ayı itibariyle yeni bir kampüslerini buraya taşıyacaklar ve 5 bin öğrenci bu kampüse gelecek.  Premier’de çalışanların ve öğrencilerin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için Kampüs Meydan’ı da hızla dolduruyoruz. Sektör karmasıyla günlük ihtiyaçları karşılayan mağazaların yanı sıra gurme restoranlar ve kafeler de yerini almaya başladı” şeklinde konuştu.

 

2017’de metronun Kağıthane durağı açılıyor

Premier Kampüs Ofis’in tam karşısında İstanbul’un eski mesire yerlerinden biri olan Sadabad Korusu yer alıyor. Sit alanı olan Sadabad; Premier Kampüs Ofis’e asla değişmeyecek ve önü kapanmayacak muhteşem bir manzaraya sahip olma ayrıcalığı sunuyor. Kampüs yaşayanları öğlen ve iş çıkışlarında Sadabad’ın olanaklarını şimdiden kullanmaya başladı bile. Dünyaca ünlü mimar Julien De Smedt ve Türk partneri ünlü mimar Bünyamin Derman’ın tasarımını yaptığı Premier Kampüs Ofis; Kağıthane aksı üzerinde giriş meydanı, arka cephede çalışanlara özel sosyal meydanı ile kent dokusuna uygun geometrik mimarisiyle dikkat çekiyor. Proje, merkezi konumu, toplu taşımalara olan ücretsiz shuttle hizmeti sayesinde çalışanların en büyük sorunu olan trafik ve ulaşıma da çözüm sunuyor. Yıl sonunda açılacak Mecidiyeköy – Mahmutbey Metrosu’nun Kağıthane durağı Premier Kampüs Ofis’in hemen yanı başında yer alacak ve ofislerin lokasyonu daha da önem kazanacak.

 

Kullanıcılar yüzde 30 daha az enerji harcıyor

Leed C&S kategorisinde gold seviye sertifika sahibi olan Premier Kampüs Ofis, gri su toplanması, taze hava sağlayan üniteleri, ısıtma soğutma sistemlerinde enerji verimliliği, solar Low-E doğal havalandırmaya olanak veren kanatlar, atık ayrıştırma, otomasyona bağlı aydınlatma vb pek çok özelliği ile yeşil bina olma kriterleri sürdürülebilir özellikte.  Ofiste kullanılan teknolojiler sayesinde klasik binalara kıyasla yüzde 30 enerji tasarrufu sağlanıyor. Bina kullanıcıları, aynı zamanda önemli oranlarda su tasarrufu sağlayarak hem bütçelerine hem de doğal kaynakların korunmasına katkı yapıyor.

 

Çalışanlar kapalı havuzda 365 gün yüzüyor

Sosyal donatılarıyla çalışanlara kendini özel hissettiren Kampüs Ofis’te her katta yer alan mola alanları, kat bahçeleri ve coffee corner’lar dikkat çekiyor. Özel misafirlerin ağırlanabilmesi için tasarlanan Lounge Plus, ofis çalışanların “toplantı için nereye gitsem” derdini ortadan kaldırıyor. Sinema-seminer salonu, fitness salonu, kapalı yüzme havuzu, sauna ve buhar odaları gibi detaylar projenin en çok tercih edilen özellikleri arasında…

 

Premier Kampüs Ofis çalışanları spor hocası eşliğinde pilates, zumba yapıp; basketbol, bilardo oynayabilecek. Sağlık odası, vale hizmeti, depo ve arşiv alanları, açık çalışma alanlarının bulunduğu Kampüs Bahçeler ise projenin diğer ayırt edici özellikleri olarak öne çıkıyor. 

 

Açık hava toplantı alanları dikkat çekiyor

20 bin metrekare arazi üzerinde yükselen Premier Kampüs Ofis, 58 bin 118 metrekare ofis alanına sahip bulunuyor. 364 adet ofis ve 44 adet ticari alanı bulunan ‘Premier Kampüs Ofis’in yüzde 50’ye yakın kısmı yeşil alan ve çalışanların tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri ‘Kampüs Bahçe’ ve ‘Kampüs Meydan’ olarak değerlendiriliyor.


http://www.feryapi.com/