İsmail Hakkı Edebali: Yıldırım'ı dönüşümle yeniden inşa ediyoruz!

İsmail Hakkı Edebali: Yıldırım'ı dönüşümle yeniden inşa ediyoruz!Yıldırım Belediye Başkanı Edebali,"Biz Yıldırım'ı dünün mirası olduğu kadar yarının emaneti olarak görüyor ve geleceğin Yıldırım'ını inşa etmek adına büyük riskler alıyoruz. Kentsel dönüşüm alanları ile yaşanabilir şehir Yıldırım'ı inşa ediyoruz" dedi.


Yunus Emre Spor Kompleksi'nde Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali'nin ev sahipliğinde düzenlenen iftara; Yıldırım Kaymakamı Mehmet Aydın, Yıldırım İlçe Jandarma Komutan Vekili Sadık Savaş, Yıldırım Muhtarlar Derneği Başkanı İsmail Eroğlu, Muharip Gaziler Derneği Başkanı Muzaffer Uyar, şehit ve gazi yakınlarının yanı sıra engelliler ve aileleri katıldı. 


İftar programında konuşma yapan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, şehit ve gazi yatanları ile engellilerle bir arada olmaktan dolayı mutlu olduğunu söyleyerek, "Vatanımız için canlarını feda eden şehitlerimizin yakınları, kahraman gazilerimiz ve ilçe nüfusumuzun yüzde 13'ünü oluşturan engelli kardeşlerimle birlik, beraberlik, dayanışma ve kardeşliğin en güzel yaşandığı şehir Yıldırım'da, bu güzel sofra etrafında sizlerle bir arada olmanın mutluluğunu yaşıyoruz" dedi. 


Yıldırım'ı geçmişten aldığı güç ile yarınların şehri haline getirmek için çalışmalarını tüm güçleriyle devam ettirdiklerini vurgulayan Başkan Edebali, "Biz Yıldırım'ı dünün mirası olduğu kadar yarının emaneti olarak görüyor ve geleceğin Yıldırım'ını inşa etmek adına büyük riskler alıyoruz. Geleceğin Yıldırım'ına yakışır sosyal donatı alanları, engelli yaşam merkezleri, gençlik merkezleri, tematik parklar, şehir meydanları, kültür merkezleri, sosyal tesisleri, kentsel dönüşüm alanları ile yaşanabilir şehir Yıldırım'ı inşa ediyoruz" diye konuştu. 


Bursa Haber Pazar