Isparta Belediyesi gayrimenkullerine konulan haciz kaldırıldı!

Isparta Belediyesi gayrimenkullerine konulan haciz kaldırıldı! Isparta Belediyesi gayrimenkullerine konulan haciz kaldırıldı!

Isparta Defterdarlığı Davraz Vergi Dairesi Müdürlüğü, ödeme vadesi geçen 8 milyon liralık vergi borcu nedeniyle Isparta Belediyesine ait 3 bin 642 taşınmaz için konulan haciz işlemini kaldırdı...


Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, belediye taşınmazlarına konulan haciz işleminin yetkililerle yapılan görüşmeler neticesinde kaldırıldığını söyledi.


Vergi dairesine borçlara karşılık belediye mülkiyetindeki Batıkent Mahallesi'nde 20 dönümlük arazinin gösterildiğini bildiren Günaydın, diğer tüm taşınmazlar üzerindeki haciz işleminin sona erdiğini kaydetti.


Günaydın, geçmiş dönemlerden Isparta Belediyesinin SGK, Maliye, Emekli Sandığı, TEDAŞ ve esnafa yaklaşık 150 milyon lira borcu olduğunu, kendi dönemlerinde bu borcun yapılandırılarak yarısının ödendiğini ifade etti. Yapılandırılan borç dışında kendi dönemlerine ait tüm borçların da her ay yarısını düzenli şekilde ödediklerini söyleyen Günaydın, seçime az bir süre kala böyle bir uygulama ile karşılaşmaktan dolayı üzüldüklerini sözlerine ekledi.


Isparta Belediyesi gayrimenkullerine konulan haciz işlemi geçen hafta bir vatandaşın belediyeden satın aldığı arsanın tapusunu almak için gittiği tapu müdürlüğünde, kendisine arsada haciz işlemi olduğu için devir işleminin yapılamayacağı bildirilince ortaya çıkmıştı.


Bu kişinin durumu bildirmesi sonucu konuyla ilgili araştırma yapan Isparta Belediyesi yetkilileri, Isparta Defterdarlığı Davraz Vergi Dairesi Müdürlüğünce 11 Aralık 2013 tarihinde vadesi geçen 8 milyon liralık borcun tahsili için belediyenin tüm taşınmazlarına haciz bildirisi gönderildiğini öğrenmişti. 


AA