İstanbul Milli Emlak İl Müdürlüğü'ne operasyon! 

İstanbul Milli Emlak İl Müdürlüğü'ne operasyon! Milli Emlak İl Müdürlüğü'ne gerçekleşen operasyonla aralarında Milli Emlak çalışanının da yer aldığı 12 kişi gözaltına alındı. 


Milli Emlak İl Müdürlüğü'ne gerçekleşen operasyonla aralarında Milli Emlak çalışanının da yer aldığı 12 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerin kaçakçılıktan el koyulan malları yasadışı yollarla piyasaya sürdükleri ortaya çıktı.

Hürriyet'te yer alan habere göre; İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından kaçakçılıktan el koyulan malların bir suç çetesi tarafından piyasaya sürüldüğü belirlendi. Şüphelileri teknik ve fiziki takibe alan organize polisi çalışmalarını tamamlamalarından sonra bugün erken saatlerde Milli Emlak İl Müdürlüğü'ne operasyon düzenledi. Gerçekleştirilen operasyonda bir Milli Emlak çalışanı ve 11 taşeron firma görevlisi olmak üzere 12 kişiyi gözaltına alındı. 

Gözaltına alınan şüphelilerin ihaleye fesat karıştırma, rüşvet, resmi belgede sahtecilik, çıkar amaçlı suç örgütü kurmak ve yönetmek, örgüte bilerek ve isteyerek yardım etmek, kurulan örgüte üye olmak suçlamasıyla yakalandıkları tespit edildi. Operasyon kapsamında Anadolu yakası Milli Emlak Dairesi Başkanlığı tarafından Yediemin hizmeti veren 3 depoya düzenlenen baskınlarda 2 tabanca ve 24 mermi ele geçirilirken, operasyonun devam ettiği öğrenildi.