İstanbul Yassıada'nın son hali havadan görüntülendi!

İstanbul Yassıada'nın son hali havadan görüntülendi! İstanbul Yassıada'nın son hali havadan görüntülendi!

Dün DHA tarafından yapılan çekimlerde Yassıada projesindeki binaların tamamlandığı ve oturuma hazır halde olduğu görüldü. Yassıada, 2013 yılında “Demokrasi ve Özgürlükler Adası” projesi için imara açıldı. Çalışmalarında son aşamaya gelinen 18.3 hektarlık Yassıada’da 14 Mayıs 2015 yapılan temel atma törenin ardından çalışmalar hızlı bir şekilde başladı. Gemilerle adaya getirilen iş makineleri ve işçiler 4 yılı aşkın bir süredir aralıksız çalışıyor.

Sözcü'de yer alan habere göre, DHA tarafından dün yapılan çekimlerde ada projesinde olan binaların bitirildiğini ve oturuma hazır halde olduğu görüldü. İnşaat işlemlerinde ada üzerindeki peyzaj çalışmaları ve kıyı bölümünde iskele ve yürüyüş yolları üzerinde ağırlık verilmiş durumda.

1200 Kişilik Cami 600 Kişilik Konferans salonu mevcut

Kapsamlı bir değişim geçiren Yassıada’da 1200 kişilik bir cami, 600 kişilik konferans salonu, 125 odalı otel, müze, sergileme alanları seyir terasları da yer alıyor. Adada ziyarete gelecek vatandaşların kullanabileceği kafeterya ve restoranların bulunacağı belirtildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan adayı ziyaret edecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, 27 Mayıs’ta düzenlenecek olan “Demokrasi ve Özgürlük Adası” Yassıada’yı ziyaret edeceği düşünülüyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, dönemin Başbakanı Adnan Menderes ve arkadaşlarının idam edildiği Yassıada’da yapımı devam eden müze ve kongre merkezinin son hâlini yerinde inceleyerek çalışmalar konusunda bilgi alacağı belirtildi.

Yassıada restore edildi!

 

AK Parti'liler Yassıada'nın beton yığınına dönmesinden şikayetçi!