İstanbul'da seramik moda günleri

İstanbul'da seramik moda günleriKütahya Seramik 9-13 Nisan tarihlerinde TÜYAP Beylikdüzü'nde gerçekleşen Türkiye'nin en önemli yapı fuarlarından, 20.Uluslararası UNICERA Seramik Banyo Fuarı'nda 2008 yılının seramik modasını yeni koleksiyonları ile sergiledi.


Her yıl farklı ve yeni konseptlerle tasarım çalışmalarını sürdüren Kütahya Seramik, bu yıl MetroNorm, Q-Line, Brezza koleksiyonları ve estetik kurgusunun, zarafet ve sadelik kavramlarıyla anlatıldığı stant tasarımıyla fuarda yerini aldı.

Kütahya Seramik, 25x50, 50x50, 50x100, 25x100, 16.5x100, 25x75, 30x60 ve 33x66 cm ölçülerinde, Talya, Omega, Simena, Sera, Alinda, Vivaldi, Rengin, Hawaii, Orion ve Trama Caffe isimli parçalardan oluşan tasarımlarıyla, modern ve klasik tercihleri bir arada sundu.

Ünlü keman virtüözü Vivaldi'nin Dört Mevsim eserinden ilham alınarak tasarlanan,
Sonbahar'ın hüznünü anlatan Vivaldi serisi, Bonsai sanatının, doğanın renk ve desenleri ile anlatıldığı Alinda serisi, tekstilin zarif dokularının kullanıldığı Simena serisi koleksiyonun en iddialı parçaları arasındaydı.

Kütahya Seramik, yeni tasarımlarıyla oturma odalarından yatak odalarına, ofis duvarlarından, salon zeminlerine kadar dekorasyonun yer aldığı her mekana uygun seramik ve cam mozaik seçeneklerini sergiledi.

Yaşam alanlarında farklılık arayanlar için seramik ölçülerine uygun olarak tasarlanan Brezza cam mozaikleri yeni kullanım alanları ve göz kamaştırıcı ışıltılı lavaboları ile dekorasyonda yeni bir çağı başlattı.