28 / 11 / 2023

İstanbul'daki en pahalı konut projeleri...

İstanbul'daki en pahalı konut projeleri...

Tek Borsa dergisinden dev araştırma! İstanbul'da inşaatı ve satışı devam eden ultra lüks konut projeleri hangileri? Fiyatları ne kadar? Konutların özellikleri neler? Satışı yeni başlayan lüks projeler hangileri? Kimler satın alıyor?İstanbul Sapphire

Türkiye'nin en pahalı projesi

Biskon İnşaat'ın Levent'te yatırımını gerçekleştirdiği Sapphire,

ultra lüks kategorisinde inşaatı devam eden projeler arasında en pahalı olanlar arasında bulunuyor. Rezidans olarak inşa edilen projede dairelerin satışı ekim ayında başlıyor. Sapphire'de daireler 700 bin dolarla 5 milyon dolar arasında değişen fiyatlardan satılacak. Yatırım maliyeti 150 milyon dolar olan proje, 158 bin m2 alan üzerinde, 54 katlı toplam 157 rezidanstan oluşuyor. Dairelerin büyüklükleri 120 ile bin 100 m2 arasında bulunuyor. 1+1'den 5+1'e kadar 22 farklı tipte daire seçenekleri var. Projenin 2009'da bitirilmesi planlanıyor. Birçok ilkin gerçekleşeceği projede her üç katta bir bulunan dikey bahçeler gökyüzünde doğal bir ortam sunuyor. İstanbul Sapphire'de yüzde 25'e yakın enerji tasarrufu sağlanarak çevre dostu bir gökdelen yaratılacak. Türkiye'nin en yüksek golf antrenman sahası da İstanbul Sapphire olacak. Proje, 163 metre yükseklikte 35'nci katta bulunan 1 bin 100 metrekarelik alanında boğaz manzarasına karşı golf oynamanın ayrıcalığı sunuyor. Projedoe 30 metre yükseklikte havuzla beraber tüm ayrıntıların düşünüldüğü spor kompleksi de bulunuyor. Rekreasyon alanında bulunan 150 metrekarelik havuzun yanı sıra jakuziler, masaj odaları, saunalar, güneşlenme ve dinlenme alanları, fitness, cardio ve gym alanı ile pilates, yoga ve dans uygulamalarının yapılabileceği stüdyolar da yer alacak. Dikey bahçeler sayesinde her mevsimin bahar gibi yaşanacağı İstanbul Sapphire'de özel olarak uygulanan çift facade sistemi sayesinde dış atmosferdeki havanın doğal yollarla içeri alınıp yine doğal yollarla dışarı verilmesi sağlanıyor.

Tel: 0212 444 5 111

Kempinski Residences Astoria

3 trilyona beş yıldızlı rezidans

Esentepe-Zincirlikuyu'nda inşa edilen Kempinski Recidences Astoria da fiyatlarının yüksekliği ve sunduğu konforla dikkat çekiyor. 27'şer katlı iki kuleden oluşan binada 48'er metre yükseklikte Avrupa'nın en yüksek ikiz atriumları yer alıyor. Astoria'nın içinde 130 dükkanın bulunduğu beş katlı alışveriş merkezi de yer alıyor. Astaş'ın yatırımını gerçekleştirdiği proje toplam 160 rezidanstan oluşuyor. Konutların m2 fiyatları konum ve manzaralarına göre 6-8 bin dolar arasında. Büyüklükleri ise 110 metrekare ile 315 metrekare arasında değişiyor. Proje kapsamındaki konutların yüzde 96'sı satılmış durumda. Alışveriş merkezi ve konutlarda yaşam kasım ayında başlayacak. Rezidansta binadan bağımsız bir şekilde oda bazında ısıtma ve soğutma kontrol edilebilmesi, en son güvenlik teknolojilerinin uygulanması, manyetik olarak yetkilendirilmiş olan kartlarla 24 saat izleme ile geçişlerin kontrol edilmesi gibi dünyadaki son teknik uygulamalar, ilk yardım butonu gibi özellikler yer alıyor. Projede Valet parking, resepsiyon, housekeeping, catering, uyandırma servisi, limuzin/araba, helikopter, özel jet kiralama, bebek bakımı, alışveriş yardımcısı, evcil hayvan bakımı, oda servisi, garson/aşçı kiralama, kişisel güvenlik, koruma gibi daha pek çok hizmet bulunuyor. Astoria'da restoran, kafe, 3 bin m2 alanda spa ve fitness merkezi, kapalı yüzme havuzu ve 10 sinema salonunu da yer alıyor.

Tel: 0212 215 20 20

Bellevue Residences Managed by Kempinski

Astaş'ın Ulus'taki ultra lüks projesi

Astaş-Remag Yatırım ve Turizm Ortaklığı'yla gerçekleştirilen

Bellevue Residences projesinde fiyatlar da Astoria'dan farklı değil. Ulus'ta

yer alan projede dairelerin m2 fiyatı 6-8 bin dolar arasında. 2 blok, 22'şer kat ve 64 rezidanstan oluşan projenin daire tipleri 2+1, 3+1, 4+1 ve 5+1 olarak değişiyor. Tümü balkonlu olan rezidanslarda özel malzemelerle İtalyan tasarım mutfaklar, beyaz eşya, yerden ısıtma, geniş salonlar, özel tasarım banyolar ve rezidansa kombine edilmiş hizmetli bölümü yer alıyor. 24 saat kesintisiz 5 yıldızlı otel hizmetinin sunulduğu projede vale parking, house keeping, catering, uyandırma servisi, limuzin/araba kiralama servisi, mesaj ve telefon servisi, alışveriş yardımcısı, oda servisi, kurye, kişisel güvenlik ve koruma hizmetleri, 24 saat güvenlik hizmetinin yanı sıra pek çok ayrıcalık bulunuyor. Projede ayrıca açık-kapalı yüzme havuzu, spa ve fitness center yer alacak.

Tel: 0212 215 20 20

Selenium Twins

3 trilyonluk penthouse daire alıcı bekliyor

Aşçıoğlu'nun Beşiktaş-Fulya'da inşaatını yürüttüğü Selenium Twins de İstanbul'daki en pahalı konut projesi denince akla ilk gelenler arasında. Twins'te dairelerin m2 birim fiyatı 5 bin dolardan başlayıp penthouse dairelerde 7 bin dolara kadar çıkıyor. Beşiktaş Spor Kulübü'nün 29 dönümlük arazisi üzerine inşa edilen proje, 30 katlı, 224 daireli 2 blok rezidans, 10 katlı iş merkezi, 6 bin m2 çarşı, 16 m2 hipermarket, 15 bin m2'lik hastaneden oluşuyor. Dairelerin yüzde 60'ı satılmış durumda. 222 dairenin yüzde 40'ının ise satışları devam ediyor. Projedeki rezidansların büyüklükleri 95-332 m2 arasında değişiyor. Selenium Twins'te 8 penthouse dairenin yedisi satılmış durumda. 332 m2 büyükte olan son penthouse dairesi ise şu an satılmayı bekliyor. Rezidansta açık ve kapalı iki yüzme havuzu, fitness, roof bar, sauna, masaj dinlenme bölümleri, kreş, çocuk oyun alanları yer alıyor. Önümüzdeki yıl eylül ayında anahtar teslimi yapılacak.

Tel: 0212 291 53 13

Selenium Panorama

Satılık iki penthouse en pahalısı

Aşçıoğlu'nun Esentepe'deki diğer bir projesi Selenium Panorama'da ise dairelerin m2 fiyatı 4 bin 400 dolardan başlayıp penthouse'larda 7 bin dolara kadar çıkıyor. 82 dairenin yüzde 70'i satılmış durumda. Projede yer alan 476 m2 büyüklükteki iki panthouse da satılmayı bekliyor. Dairelerin büyüklükleri 80-476 m2 arasında. Selenium Panorama'da dairelerin anahtar teslimi önümüzdeki yıl yapılacak. Panorama'da Merkezi ısıtma ve soğutma, güvenlik hizmetinin yanı sıra açık ve kapalı havuz, fitnes center, çocuk oyun alanı, tenis kortu bulunuyor.

Tel: 0212 291 53 13

Selenium City

Berna Yılmaz ve Şenez Erzik ev aldı

Etilerde yer alan Selenium City projesindeki dairelerin m2 fiyatı ise 5 bin dolar civarında. 60 daireden oluşan projede dairelerin büyüklükleri 169-276 m2 arasında değişiyor. Projede havuz, çocuk oyun alanları, fitnes center gibi bölümler yer alıyor. Yaşar Aşcıoğlu söylemek istemiyor ama öğrendiğimize göre inşaatı devam eden her üç projeden ev alanlar arasında iş, sosyete ve spor dünyasından isimler çoğunlukta. Berna Yılmaz, Şenez Erzik, Şansal Büyüka, Tülay Ulusoy, ünlü mimar Mustafa Toner, Ahu Aysal, Gencay Ürün, Bekir Okan, Şenol Güneş, Sevgi Sabancı, Ömer Üründül ve Vedat Başaran Selenium Twins, Panorama ve City'den ev alan ünlüler.

Tel: 0212 291 53 13

Dilman Towers

Bağdat Caddesi'nin en "yeşil" projesi

İnşaatına geçen ağustosta başlayan Dilman Towers ise fiyat itibariyle en pahalı projeler arasında bulunuyor. Teknik Yapı'nın yatırımını gerçekleştirdiği projede dairelerin m2 fiyatı 3 bin euro'dan başlayıp büyüklüğü ve konumuna göre artıyor. Dilman Towers, 90 m2 yükseklikteki iki bloktan oluşuyor. Bloklardan her birinde 248 metrekare büyüklüğünde toplam 104 daire yer alıyor. Projenin 2008'in ilk yarısında bitirilmesi planlanıyor. Bağdat Caddesi'nde özel bir koru içerisinde yer alan Dilman Towers aynı zamanda bölgedeki en büyük yeşil alana sahip proje. Yüzde 85'i yeşil alandan oluşan projede kapalı, açık yüzme havuzu, dinlenme ve seyir terasları, squash, fitness, oyun salonları ile kapalı yarım basketbol salonu ve otopark bulunuyor.

Tel: 0216-386 15 55

Geri Dön