05 / 07 / 2022

İstanbul'un hangi ilçesinde konut fiyatları yüzde 133 arttı?

İstanbul'un hangi ilçesinde konut fiyatları yüzde 133 arttı?

Konut yatırımcılarının gözdesi olan İstanbul'un Pendik ilçesinde konut fiyatları yüzde 133 artış gösterdi.ega kent İstanbul'un en hızlı gelişen ilçeleri arasında yer alan Pendik’in son dönemlerde markalı konut üretiminde önemli bir merkez olduğunu kaydeden İnsay Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Çulhalık, Pendik'in gelişme potansiyeli sebebiyle ilçenin değerinin arttığını kaydetti. 

İstanbul un hangi ilçesinde konut fiyatları yüzde 133 arttı?

Yaptığı açıklamada son bir senede bölgedeki satılık konut fiyatlarının yüzde 133 attığına değinen İhsan Çulhalık, Pendik'te brüt 100-110 metrekare konutların 1 milyon 500 bin ile 1 milyon 600 bin TL fiyatlarla satıldığını kaydetti.

Yaptığı açıklamada söz konusu bölge ile ilgili değerlendirmeler yapan İhsan Çulhalık “İlçede özellikle orta ve küçük ölçekli yatay projelerin hakim, kentsel dönüşümün de kısa zamanda hız kazanacağını öngörüyoruz. Bu da bölgeyi daha dikkat çekici bir hale getiriyor. Pendik’te satılık konutların ortalama metrekare birim fiyatlarının 15 bin-16 bin TL civarında, amortisman süresinin ise 30 yıl seviyelerinde seyrettiğini söyleyebiliriz. 

Peki Pendik'te hangi ulaşım alternatifleri bulunuyor? İşte merak edilen o sorunun yanıtı...