12 / 08 / 2022

İstanbul'un hangi ilçesinde konut fiyatları yüzde 133 arttı?

İstanbul'un hangi ilçesinde konut fiyatları yüzde 133 arttı?

Konut yatırımcılarının gözdesi olan İstanbul'un Pendik ilçesinde konut fiyatları yüzde 133 artış gösterdi.Tüm ulaşım alternatifleri mevcut

Kara, hava, deniz ve demiryolu seçeneklerinin tümüne sahip olan Pendik ilçesinin ulaşımının son derece çeşitlilik gösterdiğine dikkat çeken İhsan Çulhalık, ulaşımla ilçeden şehrin önemli merkezlerine bağlanmanın son derece kolay olduğunu belirtti. Sabiha Gökçen Havalimanı'nın uçuş trafiğinin artmasının, ilçenin sanayi bölgelerine yakın konumunun, eğitim kurumlarına yakınlığının katkısının Pendik hattının değerini daha da arttırdığını söyleyen Çulhalık “Türkiye'nin teknoloji geliştirme kapasitesine katkı yapmak amacıyla Sabiha Gökçen  Havalimanı'nın hemen yanı başında 250 hektarlık alan üzerinde oluşturan İstanbul Teknopark da bölgeye istihdam ve nitelik açısından ayrı bir değer kazandırıyor. Bölgenin, Kuzey Marmara Otoyolu ve TEM otoyolu ile erişilebilirlik açısından oldukça önemli bir merkez haline de gelirken, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Yüksek Hızlı Tren Hattı projesi,  Marmaray  ve metro ilçenin en önemli ulaşım özellikleri arasında yer alıyor” dedi.

İstanbul un hangi ilçesinde konut fiyatları yüzde 133 arttı?

Yaptığı açıklamada İnsay Yapı olarak kendilerinin de yatırım için Pendik'i tercih ettiklerini kaydeden İhsan Çulhalık sözlerini şu şekilde tamamladı: “Pendik’te hayata geçirdiğimiz ‘Ondörtüç Pendik’ projesinin satış süreci devam ediyor. Ayrıca planladığımız ‘Esenyalı Pendik’ projemiz var. Yaklaşık 43 bin metrekare alanda inşa etmeyi planladığımız bu proje, 221 bağımsız bölümden oluşacak. Bu yatırımın tutarı yaklaşık 250 milyon TL olacaktır” 
 

Pendik'te 18.7 milyon TL'ye icradan satılık 4 gayrimenkul!