Çukurova Balkon

İşte Kanal İstanbul Projesi güzergahındaki ilçelerin konut fiyatları!

İşte Kanal İstanbul Projesi güzergahındaki ilçelerin konut fiyatları! İşte Kanal İstanbul Projesi güzergahındaki ilçelerin konut fiyatları!

Kanal İstanbul Projesi güzergahındaki ilçelerin konut fiyatları sahibinden.com tarafından açıklandı.  Kanal İstanbul Projesi bölgedeki gayrimenkul piyasasını canlandırdı. 


Kartal'ın hemen teslim en cazip sitesinde! 65 metrekare 299 bin TL!


İstanbul Boğazı’na özellikle gemi trafiği için bir alternatif olması planlanan uluslararası yeni bir deniz yolu olmaya aday Kanal İstanbul Projesi bölgedeki emlak fiyatlarını etkiledi. 


Kanal İstanbul Projesi’nin güzergâhındaki Arnavutköy, Avcılar, Başakşehir ve Küçükçekmece’de konut fiyatları yüzde 60’ı aşan oranlarda artış gösterdi. 

 

Sahibinden.com Emlak Endeksi* 2017 Kasım ayı verilerine göre Kanal İstanbul’un geçeceği ilçelerin konut fiyatlarında son 4 yılda artış gözlemlendi. Verilere göre satılık konutların metrekare fiyatının en çok arttığı ilçe Avcılar oldu. Son 4 yılda Avcılar’da satılık konutların metrekare fiyatı yüzde 63,5 arttı; Avcılar’ı yüzde 58,4 ile Arnavutköy, yüzde 51,7 ile Başakşehir ve yüzde 33,9’luk artışla Küçükçekmece ilçeleri izledi. 

 

Sahibinden.com Emlak Endeksi* 2017 Kasım ayı verilerine göre satılık konutların ortalama fiyatlarına bakıldığında ise Başakşehir ortalama 596 bin 380 TL ile ilk sırada yer alıyor. Proje güzergahında yer alan Küçükçekmece’de ortalama konut fiyatı 411 bin 895 TL, Avcılar’da ortalama 314 bin 499 TL ve Arnavutköy’de ortalama 302 bin 261 TL olarak belirlendi.


4 yıl içinde metrekare fiyatlarında artış yaşandı. Avcılar’daki kiralık konutların metrekare fiyatı 4 yılda yüzde 51,7 oranında artarken, Küçükçekmece’de yüzde 37,6, Başakşehir’de yüzde 30,9, Arnavutköy’de ise yüzde 15,8 oranında arttı.

 

Kiralık dairelerin fiyatları ise Başakşehir’de ortalama bin 941 TL, Küçükçekmece’de ortalama  bin 546 TL, Avcılar’da ortalama  bin 247 ve Arnavutköy’de de ortalama bin 190 TL oldu.