İşte Yassıada ve Sivriada'nın yeni hali!

İşte Yassıada ve Sivriada'nın yeni hali! İşte Yassıada ve Sivriada'nın yeni hali!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın hazırladığı imar planları ile imara açılan Yassıada ve Sivriada'da yapılacak olan Özgürlük ve Demokrasi Adaları projesi için dün ilk adım atıldı. İşte iki adanın yeni hali...Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın hazırladığı 1/1000 ve 1/5000 ölçekli imar planları ile imara açılan Yassıada ve Sivriada'da yapılacak olan Özgürlük ve Demokrasi Adaları projesi için dün ilk adım atıldı.


Yassıada'da gerçekleştirilen temel atma töreni ile proje başlamış oldu. Yassıada ve Sivriada'daki projeler imzalanan protokolle TOBB iştiraki Gümrük ve Turizm İşletmeleri A.Ş.’ye devredilmişti.


Özgürlük ve Demokrasi Adaları projesi kapsamında Adnan Menderes ve arkadaşlarının yargılandığı Yassıada'da, cafe, restoranlar, müze, konferans salonu, sergi salonları, dini tesisler, teraslar, 27 Mayıs'ı canlandırma yeri, Demokrasi Şehitleri Anıtı, kütüphane, spor salonları, konaklama yeri, otopark yapılacak.


Hayırsızada adıyla da bilinen Sivriada'da ise, kongre ve sergi salonu, kafeterya, restoranlar ve otopark yapılacak. İşte Yassıada ve Sivriada projeleri tamamlandığında adaların yeni hali böyle olacak...Yassıada böyle olacak

Sivriada'nın yeni hali


Gülcihan YELKENCİ/Emlakkulisi.com