İzmir Hatay'ın ikinci katlı otoparkı da tamamlanıyor!

İzmir Hatay'ın ikinci katlı otoparkı da tamamlanıyor! İzmir Hatay'ın ikinci katlı otoparkı da tamamlanıyor!

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Hatay’da yapımına devam ettiği 429 araçlık katlı otoparkın kaba inşaatının yüzde 95 'ini tamamladı.

Hafta sonu gezilecek 2 proje 2 site!

 

İzmir Büyükşehir Belediyesi, kentin farklı bölgelerindeki otopark projelerine devam ediyor.  İzmir  Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre, 2013 yılında Hatay Askeri Hastane 248 Sokak ile 255 Sokak kesişiminde 329 araçlık “Hatay Pazaryeri Katlı Otoparkı”nı hizmete alan İzmir Büyükşehir Belediyesi,  Hatay’ın ikinci otoparkını da yaza hazır hale getiriyor. Uşakizade Muammer Bey Sokağı’nda 15 bin metrekarelik alanda inşaatı devam eden 429 araçlık otoparkın kaba inşaatı yüzde 95 oranında tamamlandı. Bina içerisinde sıva ve boya işleri, yer kaplama betonları, dış cephe kaplama montaj işleri, elektrik ve mekanik imalatları sürüyor. Ardından otopark seyir terasında oturma yerlerinin kaplamaları, havut mekanik işleri ve gölge elamanlarının montajı da yapılacak. 

Otoparkı üstü manzara 


Yapım bedeli 10.3 milyon lira olarak belirlenen 8 katlı yeni otoparkın en üst bölümü, 141 Sokak’ın yol kotuna dayanıyor. Burada vatandaşlara hoş bir sürpriz hazırlayan İzmir Büyükşehir Belediyesi, otoparkın çatısında çevre halkının kullanımı için seyir terası, oturma alanları ve süs havuzu eşliğinde deniz manzarası izleme olanağı sunuyor. Çevre halkının da kullanabileceği otopark asansörleri ile aralarında 22 metre kod farkı olan 143 (Bahattin Tatış) Sokak ile 141 Sokak arasında kolay erişim sağlanacak.

 

 

pus