İzmir Limanı gidiyor üç marina geliyor!

İzmir Limanı gidiyor üç marina geliyor! İzmir Limanı gidiyor üç marina geliyor!

Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Başkanı Yusuf Öztürk, Dünya Ekonomi TV’ye, İzmir’de yapılacak marinaları ve Alsancak limanının geleceğini değerlendirdi. Mevcut projeler İzmir Körfezi’ni turizm kompleksine dönüştürecek...
Dünya Ekonomi TV’de yayımlanan Pusula programının konuğu olan Deniz Ticaret Odası  İzmir  Şubesi Başkanı Yusuf Öztürk, İzmir bölgesindeki deniz turizmini ve yatırım projelerini anlattı. Türkiye turizm gelirlerinin % 25’inin deniz turizminden elde edildiğinin altını çizen Öztürk, İzmir bölgesinde onaylanan 3 marina projesi olduğunu ve ÇED onayı bekleyen de bir marina projesi olduğunu kaydetti. Öztürk, bölgede şu an 8 marina olduğunu ve toplam yat bağlama kapasitesinin bin 965 olduğunu dile getirdi.


Gezi Parkı eylemleri nedeniyle bir kruvaziyer hattın iki kez İzmir, bir kez de İstanbul limanını pas geçerek Atina’ya gittiğini belirterek kruvaziyer turizmini değerlendirdi.


İzmir DTO’nun ilk önceliği eğitime verdiğine dikkat çeken Öztürk, “Sorumluluk sahamızda denizcilik eğitimiyle ilgili bir envanter çalışması yürütüyoruz” dedi.


Programın konu başlıkları arasında Başkan Öztürk’ün, Bakanlığın İzmir Alsancak Limanı’nın yük trafiğine kapatılması projesine bakışı da vardı.


 

Dünya