İzmir Örnekköy kentsel dönüşüm projesinde 2. etabın temeli yarın atılıyor!

İzmir Örnekköy kentsel dönüşüm projesinde 2. etabın temeli yarın atılıyor!İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Örnekköy'de hayata geçirilen kentsel dönüşüm projesinde 2 etap için temel atma töreni yarın gerçekleşecek.


İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin kentsel dönüşüm çalışmalarını sürdürdüğü Örnekköy’de bu hafta sonu Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katılacağı törenle 2. Etap inşası yarın başlayacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre; Örnekköy Kentsel Dönüşüm Alanı’nda etaplar halinde devam eden proje tamamlandığında toplamda 3 bin 520 adet konut ile 338 adet işyeri inşa edilmiş olacak. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Cumartesi günü 170 konut ve 20 işyerini kapsayan temel atma töreninin ardından “Yaşanabilir Kentsel Dönüşüm Çalıştayı”na katılacak.

İzmir Örnekköy kentsel dönüşüm projesinde 2. etabın temeli yarın atılıyor!

Örnekköy’de 18 hektar kentsel dönüşüm alanında ilk etapta 130 konut ve 13 işyerini hak sahiplerine teslim eden  İzmir  Büyükşehir Belediyesi, ikinci etap kapsamında 170 konut ve 20 işyeri için 13 Mart Cumartesi günü Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla temel atmaya hazırlanıyor. Saat 9.30’da başlayacak temel atma töreninin ardından CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, “Yaşanabilir Kentsel Dönüşüm Çalıştayı”na katılacak. Karşıyaka Deniz Baykal Kültür Merkezi’nde saat 10.30’da başlayacak çalıştayın açılış konuşmalarını İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, CHP Parti Meclisi Üyesi Ahmet Akın ve Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu yapacak.

Çalıştayda, İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Suphi Şahin,  Ankara  Büyükşehir Belediyesi Özel Projeler ve Dönüşüm Dairesi Başkanı Hüseyin Gazi Çankaya, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Dairesi Başkanı Dr. Tayfun Kahraman da birer sunum yapacak. Meslek odalarının temsilcileri ve akademisyenler de kentsel dönüşüme ilişkin görüşlerini açıklayacak.

İzmir Örnekköy kentsel dönüşüm projesinde 2. etabın temeli yarın atılıyor!

3 bin 520 konut, 338 işyeri olacak 

Örnekköy’de üçüncü ve dördüncü etapta Büyükşehir Belediyesi iştiraki İZBETON tarafından yapılacak. yaklaşık bin konut için tahliye ve yıkım işlemleri devam ederken, projenin diğer etapları için de ihale hazırlıkları sürüyor. Yaklaşık 6 bin kişinin yaşadığı Örnekköy Kentsel Dönüşüm Alanı’nda etaplar halinde devam eden proje tamamlandığında toplamda 3 bin 520 adet konut ile 338 adet işyeri inşa edilmiş olacak. Proje kapsamında alanda 4 bin 200 metrekare kapalı alanı olan iki katlı yeni pazar alanı, taşıtlar için yaklaşık 30 bin metrekare açık ve kapalı otopark alanları, 3 bin 500 metrekare kapalı alanı olan spor tesis binası ve sosyal alanlar yapılacak. Projeyle aynı zamanda alana 68 bin metrekare yeşil alan ve 20 bin metrekare sosyal donatı alanı kazandırılacak.

İzmir Örnekköy kentsel dönüşüm projesinde 2. etabın temeli atılıyor!