İzmir sosyal yaşam kampüsü inşaatı yıl sonunda tamam!

İzmir sosyal yaşam kampüsü inşaatı yıl sonunda tamam!İzmir Büyükşehir Belediyesi, kentlilerin pek çok önemli ihtiyacını aynı merkezde giderilebileceği, geniş yelpazede hizmet verecek sosyal yaşam kampüsünü yıl sonunda tamamlamak için çalışmalarını hızlandırdı.


İzmir Büyükşehir Belediyesi, kentlilerin pek çok önemli ihtiyacını aynı merkezde giderilebileceği, geniş yelpazede hizmet verecek sosyal yaşam kampüsünü yıl sonunda tamamlamak için çalışmalarını hızlandırdı. Buca Tınaztepe'deki kampüste inşaat çalışmalarının yüzde 55'i tamamlandı. Kampüs inşaatının yıl sonuna kadar bitmesi planlanıyor. Toplam 64.8 milyon liralık yatırım olan kampüs alanına 7 bina kuruluyor. 65 bin 302 metrekarelik alanda kurulan sosyal yaşam kampüsünde huzurevi, engelli eğitim merkezi, engelli ve yaşlı rehabilitasyon merkezi, çocuk ve gençlik merkezi, aşevi ve kapalı spor salonu bulunuyor. Tesiste ayrıca açık alanlarda rekreasyon düzenlemesi, çocuk oyun ve açık hava spor alanları ile otopark alanları yapılacak. 


Tesiste, engellilere eğitimin yanı sıra spor yapma olanağı da sağlanacak. Rehabilitasyon merkezinde engelliler ve yaşlılara hizmet sunulacak. Merkezde ayrıca engelliler ve yaşlılar için birer havuz oluşturulacak. Kapalı spor salonunda ise konferans salonu, yarı olimpik yüzme havuzu ve basketbol sahası yer alacak. Çocukve Gençlik Merkezi, sosyal olanaklara erişimi kısıtlı çocuklara hizmet verecek. Sosyal, kültürel ve ekonomik olanaklara sahip olmakta zorlanan çocuk ve gençlerin sportif, sanatsal ve kültürel faaliyetlere katüımı sağlanırken, eğitimlerine destek hizmetleri de verilecek. 


HER YAŞTAN İNSANA HİZMET VERECEK 

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu kampüsün çok önemli bir sosyal destek projesi olarak İzmirlilere hizmet vereceğini belirterek, "Uzun yıllardır planladığımız bu projenin hayata geçmesi bizi çok mutlu etti. Buca'da bu arazide konuşlanmasını planladığımız sosyal yaşam kampüsünün kaba inşaatı hemen hemen bitmek üzere. İnce işlerine de başladık. Burada 350 yataklı bir huzurevi var. Ağır bakım hastaları için 80-100 civarında yatak kapasitemiz var. Ayrıca yarı olimpik yüzme havuzu, spor salonumuz bulunuyor. Kampüste engelli vatandaşlarımız için rehabilitasyon merkezi de bulunuyor. 54 dönümlük inşaat alanında binalarımız yerlerine oturduktan sonra da tüm alanın peyzajı yapılacak, İzmirli hemşehrilerimize hayırlı olsun" şeklinde konuştu. 


Dünya