İzmit MİA'nın imar planı askıda!

İzmit MİA'nın imar planı askıda! İzmit MİA'nın imar planı askıda!

İzmit'te yapılması planlanan MİA Merkezi İş Alanı'nın 1/1000 ölçekli uygulama imar planı, vatandaşların bilgisine sunuldu.

İzmit'te yapılması planlanan MİA Merkezi İş Alanı'nın 1/1000 ölçekli uygulama imar planı, vatandaşların bilgisine sunuldu.


Tamamlanmasıyla birlikte İzmit'e değer katması düşünülen MİA projesi kapsamında hazırlanan imar planı 30 gün boyunca askıda kalacak. Proje, İzmit-Körfez ve Sanayi mahalleleri sınırları içerisinde, kuzeyde Şehit Rafet Karacan caddesi, güneyde ve doğuda D-130 Karayolu (Yeni Gölcük Yolu), batıda da Ömer Türkçakal bulvarı (Eski Gölcük Yolu) arasında kalan yaklaşık 465 hektar büyüklüğe sahip alanda yapılacak. Mahkeme kararları gereğince yeniden hazırlanan ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclisi'nin 14 Temmuz 2016 tarih ve 401 sayılı kararı ile onaylanan 1/1.000 ölçekli uygulama imar planı, Mekansal Planlar Yapım Yönetmeliği'nin 33. maddesi gereği 30 gün süreyle askıda kalacağı açıklandı.


Kocaeli


Haber Özgür Kocaeli'de şu şekilde yer aldı


Körfez ve Sanayi Mahalleleri sınırları içerisinde, kuzeyde Şehit Rafet Karacan Bulvarı, güneyde ve doğuda D-130 Karayolu, batıda Ömer Türkçakal Bulvarı arasında kalan 465 hektarlık alanda yapılan yeni düzenlemeye itirazı olan tapu sahiplerinin İzmit Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'ne başvurabilecekleri belirtildi. MİA Projesi uygulama imar planı, 30 gün süreyle askıda kalacak. 


Özgür Kocaeli