10 / 08 / 2022

İzmit'te riskli 2 bina tahliye edildi!

İzmit'te riskli 2 bina tahliye edildi!

İzmit'te etkili olan yoğun yağışlar sonrasında toprak kaymasının yaşandığı 2 bina, çökme tehlikesi nedeniyle tahliye edildi. Binalarda oturanlar değerli eşyaları alarak evlerini tahliye etti.İzmit'te son günlerde etkili olan yağmur nedeniyle akşam saatlerinde Cedit Mahallesi Eski Hastane Sokak üzerinde yer alan 5 katlı 16 daireli Karadenizliler Apartmanı ile Maslak Sokak üzerinde bulunan 4 katlı 8 daireli apartmanın zemininde toprak kayması yaşandı. Hürriyet Gazetesi'nde yer alan habere göre; apartman sakinleri durumu polis, itfaiye ve belediye ekiplerine haber verdi. 

Olay yerine gelen ekipler, toprak kaymasının meydana geldiği bölgeyi inceledi. Yapılan incelemeler sonrasında olası bir yıkılma tehlikesine karşı iki binada oturanların binaları boşlatmasına karar verildi. Bunun üzerine 24 dairede oturan vatandaşlar değerli eşyalarını alarak binaları tahliye etti. Vatandaşlar akraba ve yakınlarının evlerine gitti. Yapılan tahliye işleminin ardından iki bina belediye ekipleri tarafından mühürlendi.

İzmit te riskli 2 bina tahliye edildi!

Çökme tehlikesi bulunan 2 bina gece yarısı tahliye edildi

Toprak kaymasının meydana geldiği Karadenizliler Apartmanı’nda yaşayan Mehmet Baştürk akşam saatlerinde binanın arkasında bir toprak kayması meydana geldiği belirtilerek "Son günlerde yağan şiddetli yağmurlardan dolayı arka bahçede toprak kayması yaşandı. Çok fazla yağmur yağdı, zaten bu binalar hasarlı binalardı, yan bina yapılırken de kepçe darbeleri binayı yerinden oynattı. Kuvvetli yağmurlarla da toprak yerinden oynayınca toprak yavaş yavaş kaydı. Belediye ekipleri anons yaparak evi olmayanları misafirhanede ağırlayabileceklerini söyledi. Bizler de başımızın çaresine bakacağız bu akşam çocuğumun evinde kalacağım. Binalarda oturanlar yakınlarının evlerine geçtiler." açıklamasında bulundu.

İzmit te riskli 2 bina tahliye edildi!