Japonlar dünyanın en yüksek binasını inşa edecek!

Japonlar dünyanın en yüksek binasını inşa edecek! Japonlar dünyanın en yüksek binasını inşa edecek!

Teknoloji alanında dünyanın önde gelen ülkelerden biri olan Japonya, bu kez dünyanın en yüksek binasını inşa etmeye hazırlanıyor. Sky Mile Tower adı verilecek olan bu gökdelen, 1,7 kilometrelik yüksekliğe sahip olacak.


Japon mühendisler, 2045'te tamamlanması beklenen mega bir proje kapsamında 1,7 kilometrelik yüksekliğe sahip gökdelen inşa edecek.


'Sky Mile Tower' adı verilecek olan bu gökdelen, bugün için dünyanın en yüksek binası olan 828 metrelik Burç Halife'yi ikiye katlayacak.


Sabah


Haber Vatan'da şu şekilde yer aldı;


İlginç ve teknolojik buluşlarla günlük yaşama kolaylık kazandıran Japonlar, şimdi de dünyanın en yüksek binasını yapmak için kolları sıvadı.


Başkent Tokyo’nun güneybatı bölgesindeki Tokyo Körfezi’ne inşa edilecek bin 700 metre uzunluğundaki ‘Sky Mile Kulesi’, şu an dünyanın en uzun binası olan Dubai’deki 828 metrelik Burç Halife’nin iki katı yüksekliğinde olacak. 2045 yılında tamamlanacağı açıklanan devasa kulenin 500 bini aşkın kişiye ev sahipliği yapacağı tahmin ediliyor. Sahile yakın yerlerde yaşayanların tayfun, deprem ve tsunami gibi olaylarla karşı karşıya kaldığını belirten yetkililer, projelerine en yüksek talebin bu bölgeden geldiğini açıkladı.  Vatan